Volkswagen představil ničitele Škody Octavie: Na český trh uvedl budoucí bestseller. Pochopíte, až ho uvidíte

Cenová bitva se sourozeneckou značkou nahrává kompaktnímu hatchbacku. Ten slaví padesátiny a je přitom o dost levnější.

i Zdroj fotografie: Volkswagen
                   

Načasování to není asi příliš šťastné. Tedy pro tuzemskou automobilku Škoda. Pokud tady jsou totiž zákazníci, kteří váhají mezi novou Octavií a novým Golfem, je možná rozhodnuto. Minimálně pokud je rozhodovacím parametrem cena. Tuzemské zastoupení značky Volkswagen představilo první ceny pro osmou generaci Golfu po faceliftu. Golf slaví letos 50 let své existence. A slavit možná budou i zákazníci, klidně ti, co by jeli jinak směr Mladá Boleslav.

Padesát let na trhu, to už něco znamená. A co ty ceny?

Minimálně právě ti, kteří nejsou rozhodnuti pro nové auto v rámci koncernu VW. Nejprve k Octavii. Tam víme, že zmizel základní litrový tříválec a že nejmenší motorizací je patnáctistovka. Také už se ví, že cena Octavie nepůjde pod 600 000 Kč. To jsou fakta. A teď tedy k Volkswagenu Golf. V současné době jsou v nabídce především nejnižší motorizace. Základ sice není tak výkonný jako předchozí litrový tříválec, ale stále poskytuje solidní výkon.

iZdroj fotografie: Volkswagen

Dále je k dispozici dvoulitrový TDI, ale až ve vyšší výbavě. Zajímavostí je i přítomnost automatické převodovky. Ta je dostupná s benzinovým mild-hybridem 1.5 TSI nebo silnějším 150koňovým dieselem. Za zmínku stojí, že v ceníku chybí některé varianty, jako jsou sportovní verze GTI, plug-in hybridy nebo modely se čtyřkolkou. Nicméně doufejme, že se dozvíme jejich ceny v příštích týdnech. Respektive dá se to očekávat, pokud i VW „kopíruje“ styl jako Škoda, která nejprve představí základní verze, ale že dorazí 4×4 a RS, je de facto jisté.

Jak rychle jezdí tento VW Golf GTI se dvěma motory? (1600 HP) Zde je odpověď

Nový Golf poznáte díky jeho moderním technologickým vychytávkám. Tak třeba jde o přepracované světlomety s funkcí Matrix LED a vylepšený multimediální systém. Auto má hlasový asistent s umělou inteligencí, 360stupňový kamerový systém a sofistikovaný parkovací asistent. Podle toho, co zatím víme, se dá s novým Golfem parkovat jen pomocí chytrého telefonu. Je jasné, že nový Volkswagen Golf má potenciál stát se dalším prodejním hitem.

Technologie, ovládání mobilem. Ale stále je to pravý Golf

Tak jako obvykle. S lákavými cenami, moderní výbavou a legendárním jménem na své straně si zaslouží pozornost automobilových nadšenců po celém světě. Popravdě, tak jako to dělá už padesát let. A teď tedy k cenám. Nový omlazený Golf bude k dostání za ceny lehce nad půl milionem korun. Tím pádem je jasné, že je levnější než rival a sourozenec v jednom, Škoda Octavia.

iZdroj fotografie: Volkswagen

Srovnáme-li základní verze obou modelů, Golf vyjde o 75 tisíc korun levněji. Argument pro mladoboleslavské auto pak spočívá snad jen v patriotismu. Modernizovaný Golf začíná na částce 554 900 Kč za karoserii hatchback. Variant, tedy kombi, je dražší a vyjde podle nového ceníku na 579 900 Kč. Zatím se zdá, že má Golf plně nabito. A že si stále udrží status ikony a etalonu třídy.

Octavia, nebo Golf?

Zdroj: VW
Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Komárek

Polovinu svého života strávil ve Velké Británii, kde psal 12 let pro přední automobilová média jako Autocar, Carwow a TopGear. Nyní přináší svůj jedinečný pohled do AutoŽivě. Aktivně se účastní amatérských závodů a předtím, než se stal novinářem, pracoval na vývoji závodních motorů.

Zobrazit další články