Petr si koupil Teslu a hned jí zase vrátil. Dva roky nemá ani auto, ani peníze, platí splátky a Tesla hnije opodál

Že Elon Musk dokáže vydělat peníze, už ví celý svět. Někdy to je pravda způsobem, z něhož nemusí mít nutně radost obě strany obchodu. Jako třeba tady.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokaždé, když slyšíme nějakou další „skazku“ o Tesle, (ne)kvalitách jejího zpracování nebo (ne)uvěřitelných story o (ne)uznaných reklamacích myslíme si, že už nás (ne)může nic překvapit. Zkrátka nic. Můj kolega dokonce tvrdí, že Elon Musk tohle celé dělá zcela pragmaticky a zcela záměrně, protože tím jenom posiluje kult Tesly a šíří jej do poslední chatrče na souostroví ještěrky v Tichomoří. A něco na tom může být. Špatná reklama se šíří rychle. A třeba zas tak špatná není.

Z podobných příběhů by měl někdo natočit film

Pak se ale dozvíme něco, jako je tento příběh a popravdě nevíme, jestli se máme začít nahlas smát, nebo tomu nešťastníkovi poslat 1 000 Kč jako cenu útěchu. A tím nešťastníkem myslíme nejmenovaného klienta Tesly, který si 28. února (před dvěma lety) vyzvednul vytoužený model X. Aby vzápětí zjistil ony klasické „drobnosti“, které Teslu provází, hlavně ale zásadní rozdíl mezi cenou, za níž mu nabíječku Tesla slíbila a cenou, za níž mu jí nyní chce instalovat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

A zkrátka to vzdal. Tvrdé jádro rowdies od Tesly by nejspíš řeklo, že byl ještě málo uvědomělý. Možná. Každopádně se rozhodl využít možnosti, kterou Elon sám nabízí a vůz oficiálně vrátil. 8 března si pro něj přijela odtahovka Tesly, vůz naložili a odjeli. No, a tím to skončilo. Veškerá komunikace. Za tři měsíce urgencí našemu klientovi došla trpělivost a rozhodl se Teslu zažalovat. Jenže to mělo malý háček.

Smlouva podle Elona

Ve smlouvě o splátkách k autu bylo napsáno, že případné spory nepodléhají soudní jurisdikci, nýbrž – ano, tušíte správně, rozhodčí doložce a mimosoudnímu řešení. Není to nám Čechům nějaké povědomé? A Tesla začala navíc tvrdit, že vůz vlastně ani neodvezla. Našemu klientovi nezbylo než v bance znovu obnovit splátky, jinak by přišel o cenný a léta budovaný kredit. A tak si místo Tesly (kterou pořád splácel) vzal ještě Prius na splátky a přemýšlel, kde se stala chyba

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zkraťme to: nikdo od Tesly nezaklepal na dveře a nedovezl pugét růží na omluvu a potvrzení o vrácení peněz. Místo toho uzrál v hlavě klienta nápad. A tak, když byl vlastně stále klientem, zkusil auto lokalizovat. Jeho překvapení nemohlo být větší. Cíl: nalezen. Místo: vrakoviště, asi 20 km od jeho domova. Jel se tam podívat. Byla tam. V neutěšeném stavu. Jak to celé dopadlo dál, žel nevíme, informace v tomto časovém bodě končí. Nicméně, rádi si počkáme na finále. Neb nemyslíme, že někdo jen tak zaplatí Teslu X a nebude přitom mít ani peníze, ani tu Teslu.

Nechali byste si Teslu, i když by vykazovala závady ve zpracování?

Zdroj: Petr B. – čtenář

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články