Vůz James Bonda s kulomety, noži, kouřovou clonou i výměnnými SPZ se prodal za 6 milionů dolarů

                   

James Bond byl nejenom charismatickým agentem, ale i milovníkem žen a také stylových aut. Jedno takové si jeho fanoušek koupil. Byl to Aston Martin DB5, který se prodal v aukci za skutečně ohromující cenu. Ta skončila částkou 6 385 000 USD, což k aktuálnímu kurzu znamená sumu více než 148,5 milionu českých korun. Daný kupec musel Jamese Bonda skutečně milovat. Nebo spíše jeho auta. Toto je totiž v něčem výjimečné.

Nejde o obyčejný Aston Martin DB5

Výjimečnost daného vozu není jenom v tom, že stejný typ používal Sean Connery ve filmu Goldfinger a Thunderball. Jeho unikátem je to, že je vybaveno stejně, jako auto filmové. Obsahuje totiž věci, které měl k dispozici i samotný James Bond. I když auto ve filmu nikdy nehrálo, bylo používáno k propagaci filmu a tak se v něm objevila stejná výbava, jako na tom filmovém.

Co vše tento vůz obsahuje?

Nový majitel rozhodně získá pocit, že i on může být James Bond, tedy agent 007. To proto, že auto má opravdu výjimečnou výbavu. Pod světly jsou zabudovány kulomety. A i když reálně nestřílejí, vydávají alespoň charakteristický zvuk. Dále je auto vybaveno také noži v kolech, nebo olejovým postřikovačem, který se velmi dobře hodí v automobilových honičkách. Nejenom v nich přijde vhod další zajímavá výbava v podobě funkce kouřových clon.

Tím ale výjimečnost nekončí. Kdo Bonda sledoval a kdo si na auto Aston Martin DB5 pamatuje, ten samozřejmě ví, že nesmí chybět ani zadní neprůstřelné okno, stejně jako systém výměnných SPZ, který pomůže velmi snadno uniknout a nebát se identifikace. K tomu všemu je k dispozici ještě dalších 7 věcí, které James Bond více či méně používal.

Vůz je plně funkční a může na silnici

Pokud očekáváte, že se jedná vzhledem k úpravám výhradně o sběratelský kousek, není tomu tak. Tento Aston Martin DB5 vybavený ve stylu Jamese Bonda je nejenom plně pojízdný, ale hlavně je i homologovaný a tak s ním nový majitel může i na silnici. Přiznal, že se s ním párkrát projede, ale vzhledem k jeho unikátnosti ho většinu času nechá v bezpečí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články