Vyberte si nejspolehlivější ojeté SUV, které seženete za rozumné peníze a vydrží stovky tisíc kilometrů

                   

Vybrat to nejlepší SUV není vůbec snadné, proto jsme vám připravili žebříček nejspolehlivějších vozů, který vám pomůže při rozhodování.

SUV je auto, vhodné pro zdolání těžších terénů. Lidmi je považován za nejbezpečnější typ karoserie. O tom mluví také stále se navyšující počet prodaných kusů. Své uplatnění nachází hlavně u rodin s dětmi. SUV jsou spolehlivé zvláště v zimním období, kde se ukazuje jejich kvalitní jízdní vlastnosti na maximum.

Mezi nevýhody patří samozřejmě vyšší spotřeba a vyšší pořizovací cena. Aby se cena neprohlubovala nepříjemnými „skrytými“ závadami, pak se zaměřte jen na ty vozy, které prošly zátěžovým testem samotných majitelů.

Škoda Yeti 2.0 TDI-CR 103 kW

Kvalitní, cenově dostupné a nenáročné auto, které má na výrobním štítku uvedený kód motoru CFHC patří mezi osvědčené držáky. Dvoulitrový diesel při správné péči zvládne hodně přes 300 000 kilometrů. Pokud budete pravidelně měnit olej, nebude trpět žádnými typickými neduhy dieselových agregátů, dokonce se mu vyhýbají i náchylnosti vířivých klapek v sání.

Toyota RAV4

Ačkoli RAV4 neměla zrovna nejlepší hodnocení v těžším terénu, je to auto, které vás ve štychu rozhodně nenechá. Díky pohonu 4×4 zvládne hravě lehčí terén, počítáme do něj jízdu po poli na piknik, ke korytům řek na rybaření (pokud tam nejsou vysoké převisy) a trochu toho kamení jí také neuškodí. Nejlepší volbou je benzinový dvoulitr o výkonu 110 kW, se 150 koňmi pod kapotou.

Kia Sportage 2.0 CRDI

Třetí generace KIA Sportage 2.0 CRDI patří jednoznačně k dobré volbě těch, kteří preferují náhon na všechna kola a dieselový agregát. Sportage v benzinové verzi už tak spolehlivé nejsou. Naopak dieselům jsou připočítávány body za dynamiku, nízkou spotřebu, dobré jízdní vlastnosti i provedení.

Volvo XC90 2.4D/D5

Trochu finančně náročnější, avšak kvalitou a designem nejlepší. To je prestižní SUV od Volva s názvem XC90 ve verzi 2.4D nebo D5. Výhra je také jeho menší verze XC 60! Kromě špičkových jízdních vlastností nabízí luxusní interiér a samozřejmě kvalitní motory, zvládající nájezdy statisíců kilometrů. Pokud se o něj dobře postaráte, odmění se vám nízkými provozními náklady.

Subaru Forester 2.0i

Dobrá volba v podobě Subaru Forester 2.0i je ve slangové řeči titulován často jako „lesník.“ Aby ne, nejednomu nadšenci posloužil v extrémních terénech. Je to pracovní auto, které se jako kamzík vyšplhá do hor a pokud s ním budete absolvovat jen kratší vzdálenosti po asfaltu, třeba na nákupy do vedlejšího města, bude dobrým parťákem. Pokud si ovšem vyberete dvoulitrový benzin s manuální převodovkou. Při koupi ojetého Forestera si nechte zkontrolovat převodovku a podvozek, trpící v terénu nejvíce.

Nissan X-Trail

X-Trail je hned vedle Subaru Forestera auto s neskutečnými offroadovými vlastnostmi. Konstruktéři se při jeho výrobě zaměřili také na nájezdové úhly! S tímhle kolosem zdoláte všechny terény. S dynamikou je to trochu horší, ale pokud chcete auto, sloužící svému účelu a nemáte v lásce klasiku, je to auto pro vás.

Citroen C-Crosser (Peugeot 4007 a Mitsubishi Outlander)

Citroen C-Crosser se spolu se sesterským Peugeotem 4007 nebo Mitsubishi Outlanderem mohou přetahovat u svých obdivovatelů, jen co se do designu týče. Motorově i konstrukčně jsou na tom všechny tři vozy stejně. Správný servis zajistí to, že jeden ze tří zmiňovaných najede bez starostí tři sta tisíc a více.

Zdroj fotografií: auto.mercadolibre.com, carbuyer.co.uk, nadaguides.com, gumtree.com, tipcars.com, PistonHeads.com, partsopen.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Spolupráce Ruska a Íránu je rozsáhlejší, než se může zdát: těží z ní obě země, islámská republika hlavně ucítila možnost značné modernizace
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení
adbz.cz
adbz.cz
Odolná střecha je komplexní práce. Na co nesmíte zapomenout?