Výkonné RC auto může dosáhnout rychlosti vyšší než 160 km/h. Jaká je ale realita?

Dnes se zaměříme na speciální RC automobily, a vysvětlíme si vše potřebné, co je nutné vědět o rychlosti a funkcích těchto vozů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Od svého prvního uvedení v obchodech se RC auta vyvíjela a zdokonalovala. Ačkoli měli omezenou rychlost, design a potenciál, nyní majiteli nabízejí mnoho všestrannosti a lepší prožitek z řízení. Pro začátečníky se RC auta dodávají v různých modelech od různých výrobců v závislosti na účelu. Dobře vyrobené RC auto může dosáhnout rychlosti přibližně až 112 km/h, což není vůbec málo. Modifikovaný RC vůz může dosáhnout i vyšší rychlosti než 112 km/h.

Rádiem ovládané automobily

RC automobily neboli rádiem ovládané automobily jsou jednoduše auta na ovládání. Pro mnohé hračka, ale pro někoho i skutečný vůz. S těmito auty jsou spojeny dva typy rychlosti. Jedná se o rychlost stupnice a skutečná rychlost. Někteří výrobci RC aut však uvádějí místo skutečné rychlosti rychlost stupnice. Před koupí tohoto vozu je nejlepší si zjistit co nejvíce informací, protože některé popisy jsou spíš pro reklamní účely, než aby pravdivě popsaly daný typ vozu. Upravené RC auto může dosáhnout rychlosti vyšší než 160 km/h.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Skutečná rychlost a rychlost měřítka

Skutečná rychlost RC auta odpovídá rychlosti jízdy vozidla. Pro začátečníky jsou vyrobené hobby vozy, které jezdí lépe než verze hraček. Nejrychlejší RC jsou vozy, které používají nitro. Rychlost měřítka měří, jak rychle pojede RC vozidlo ve srovnání s RC modelem ve skutečné velikosti. Například RC auto 1:8 s rychlostí stupnice 177 km/h má skutečnou rychlost kolem 21 až 22,5 km/h. Stručně řečeno, mezi dvěma RC s různými rychlostmi stupnice je značný rozdíl rychlostí.

iZdroj fotografie: Unsplash

Existují omezení maximální rychlosti, které může jakýkoli RC vůz dosáhnout. Pokud je vaším hlavním cílem rychlost, existuje několik způsobů, jak zařídit, aby vaše RC auto jezdilo rychleji. Doporučuje se upravit pastorek nebo čelní ozubené kolo, aby se zlepšil výkon. Pro lepší zrychlení se používá nejmenší pastorek a největší čelní ozubené kolo.

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články