Vynucování přednosti řidičem kombajnu málem skončilo tragicky. Protijedoucí vůz neměl sebemenší šanci

I když se v autoškolách po celé Evropské unii učí, že se dává přednost zprava, občas si někteří řidiči zkoušejí vynutit dřívější jízdu silou.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem KP PSP Opatów
                   

Téměř každý řidič se již někdy vyskytl v situaci, kdy mu někdo nedal přednost v jízdě nebo si ji naopak vynutil ve chvíli, kdy vás měl nechat jet dříve. Uplatňují přitom namísto pravé ruky a značek pravidlo silnějšího, což se v jistých situacích může nemile zvrtnout. Jedním příkladem za všechny je tento střet kombajnu s osobním automobilem u obce Baćkowice.

Menší vůz neměl šanci

V malém Daewoo Matiz tehdy seděla 25letá žena, která měla správně mít přednost v jízdě. Řidič kombajnu měl však na celou situaci jiný názor a zamířil přímo do vozovky ve chvíli, kdy jí dotyčná žena zrovna projížděla. Hasičům z Opatowa se tak naskytl zvláštní pohled na osobní automobil se zničenou přední částí vozidla a vážné zraněnou řidičkou uvnitř.

iZdroj fotografie: Unsplash

Pro ženu nakonec musel přiletět záchranářský vrtulník, jímž byla přepravena do nejbližší nemocnice. Není to přitom poprvé, kdy se v této oblasti něco podobného stalo, četnost družstev zajišťuje hasičům stálý přísun podobných kuriózních případů. Obzvláště pak v období sklizně mají záchranné složky jeden výjezd za druhým, které jsou spojeny s žacími stroji.

Kombajn ani traktor nepřetlačíte

Někteří řidiči se naučili zemědělským kolosům uhýbat stranou, raději počkat, až přejedou okolo nich, nebo jim dokonce sami přednost dávají. Hospodáři si na to již zvykli natolik, že občas s dáním přednosti počítají, nebo si jej dokonce vynutí ve chvílích, kdy by neměli. Vaše snahy je předjet však skončí nejčastěji nezdarem, jelikož je váš vůz oproti nim maličký.

iZdroj fotografie: Se souhlasem KP PSP Opatów

Raději se proto doporučuje dávat si obzvláště velký pozor, když se blížíte k traktoru, kombajnu či jiným zemědělským strojům. Na silnici před nimi často jezdí doprovodná vozidla, jejichž přítomnost vás má upozornit na blížící se nebezpečí. Nejlepším řešením (i když máte správně přednost) je zpomalit, sjet ke krajnici a počkat, až vás kolos mine.

Zdroj: GOV.pl

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
Události247.cz
Události247.cz
Na opravu auta si lidé počkají: Servisy hlásí několikatýdenní čekací doby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Popraskané špičky bot se dají zachránit. Díky žehličce budou opět jako nové