Vypadl mu náklad přímo do protisměru, kamera vše natočila. Elektrický papamobil vzývá Boha uprostřed křižovatky

Někteří řidiči by měli zpytovat svoje svědomí, případně si rovnou zaplatit kondiční jízdy. A je jedno, jestli se neumí otáčet, nebo jim padá něco za jízdy na silnici.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Plzeňská Jehlárenská
                   

Další ze série videí dnes začneme opět „dvojmontáží“, abychom zůstali u motoristické terminologie. První video je víceméně vtipné, ale že se něco podobného zjeví před vámi přímo na křižovatce, zřejmě opravdu nečekáte. Co je však důležitější, zřejmě to nečekal ani řidič v onom „papamobilu“, jak vtipně zazní přímo v komentáři na kameru. Druhý záznam je o to vážnější a mohl skončit tragédií během vteřiny. Tak se na obě videa pojďme podívat společně.

Otočí se na pětníku, ale zablokuje křižovatku

Jak prozradila už úvodní fotka, nestalo se v podstatě nic vážného krom toho, že z nějakého důvodu se na křižovatce chtěl kdosi otočit. A jak vidíme, zřejmě nebyl sám. Pominu teď celou literu zákona o zákazu otáčení v křižovatkách, vtipnější je myslím na celé situaci jiný moment. A sice samotný „papamobil“, jak jej nazval poněkud otrávený řidič. Jde o jeden z oněch mikro (nebo spíše nano) automobilů s elektrickým pohonem, které nedosahují větší rychlosti než 45 km/h, a může je tak řídit osoba starší 15 let s řidičským oprávněním AM.

Otáčení na silnici má svá pravidla, o kterých mnozí řidiči vůbec netuší,

A v tomto případě se pravděpodobně za volantem vyskytoval někdo, jehož řidičské zkušenosti byly (velmi mírně řečeno) opravdu v začátcích. Protože s takovým mikrovozítkem, jež se navíc otočí „na pětníku“, kompletně zablokovat křižovatku vyžaduje opravdu notnou dávku umu. Nebo spíše nešikovnosti. Když se ve finále tedy vše podařilo, musel ještě řidič v autě s kamerou strpět maximální rychlost, která od pohledu opravdu nepřekročila oněch 45 km/h. Spíš to vypadalo, jako by „mikroelektru“ docházely baterie.

Nezajištěný náklad ve voze je jako zbraň

Druhá situace je o to vážnější, o co byla první vtipnější. Nikdo „nebohuje“, nikdo nevolá „papamobil“. Zato se z nákladního vozu v zatáčce vysunou role s papírem či podobným materiálem a přistanou zcela bez varování před protijedoucím automobilem. A jen bleskurychlá reakce, které se nakonec nevyhnulo ani auto jedoucí za oním náklaďákem, zamezila nejhoršímu. Nemluvě o tom, že to místo rolí s papírem mohly být železné tyče nebo trubky. Následky po srážce by vypadaly poněkud jinak.

Jaké je tedy ponaučení? Opakujeme to téměř pokaždé, ale jednak toho nebude zřejmě nikdy dost, jednak to má zcela univerzální platnost: pokud sedíte za volantem a uvedli jste vaše auto v pohyb, zapomeňte na všechny starosti, radosti, kontakty a nevyřízené telefony. Věnujte se jen a pouze tomu, co se odehrává před vámi na silnici, a v každém okamžiku se snažte předvídat, co horšího by se ještě mohlo stát. A buďte na to připraveni. Neb jak se říká, štěstí přeje připraveným. V tomto případě může rozhodovat o zdraví, nebo dokonce životech. Děkujeme kanálu Plzeňská Jehlárenská za možnost sdílení a komentování videa.

Udržujete si raději od náklaďáků odstup?

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články