Už je mlžení oken a čelního skla otravné? Máme zaručený recept, jak s ním navždy zatočit

Komu se v autě zamlžuje přední sklo, musí udělat jediné. Vyhodit vše, co zvyšuje vlhkost a udržovat auto v čistotě.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Problém se špatnou viditelností přes čelní sklo je velmi častý, obvykle se zhoršuje v zimě. Na skle se vytváří sraženina, která brání výhledu. Pokud klesnou teploty pod nulu, pak tento nežádoucí jev přejde v námrazu. Existuje způsob, jak se problému zbavit a mít čelní sklo bezpečně a plně průhledné. Jak?

Zamlžení předního skla souvisí s vlhkostí

Pokud se mlží skla v autě, prvním krokem musí být kontrola, zda není zapnutý okruh vnitřní cirkulace. Většina moderních aut je vybavena tímto prvkem a pokud jej řidič nechtěně zapne, může to způsobit zamlžení světel. Deaktivace funkce pak velmi rychle auto problému zbaví. Rychlejším způsobem je, když řidič zapne navíc klimatizaci.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Aktivovaná klima pouští do kabiny suchý vzduch a ten napomáhá rychlejšímu odstranění zamlžení. Nežádoucí vlhkost v autě může také zvýšit přítomnost mokrého či vlhkého oblečení, starých a vodou nasáklých vonných kartiček a stromečků. To samé se týká utěrek, hadrů, prostě všeho, co je textilní či porézní a může držet vlhkost. Překvapivě i košík hub nasbíraných na podzim se může takto projevit.

Vlhké oblečení. uterky a vonící stromečky? Vyhodit!

Moderní automobily jsou vyrobeny z materiálů, které vypouštějí těkavé organické plyny. Tyto chemické látky pocházejí z tkanin, plastů, umělé kůže. Auto nemá přes noc přístup čerstvého vzduchu a když se tyto plyny ochladí, vysrážení je a ulpí na skle v podobě nežádoucího zamlžení. Je zapotřebí větrat. Jak se zbavit nežádoucího zamlžení? Základem je čistota, je potřeba sklo auta pečlivě vyčistit. Jednouchá metoda zahrnuje navlhčení čelního skla a jeho vyčistění a vytření dosucha.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pro udržení vnitřního sucha a snížení vlhkosti je dobré parkovat s otevřeným oknem. Nejde samozřejmě o návod, jak poskytnout zlodějům přístup do vozu. Ale třeba v hlídané firemní garáží stojí za zváženou, zde nenechat sklo v bočních dveřích stažené tak, že vytvoří velmi malou škvíru. Na trhu je řada „zaručených“ komerčních přípravků pro udržení čistého skla, záleží jen na každém, zda nějaký vyzkouší a jestli se mu osvědčí. Důležitá je ale skutečně čistota a udržování kabiny vozu v co největším suchu.

Jak se zbavujete zamlženého skla vy?

Zdroj: MensHealth
Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ultimátní zabiják lodí, proti němuž nebude obrany: Čína pracuje na rychlém „raketo-torpédu“ s nadzvukovou rychlostí
Události247.cz
Události247.cz
Jako za bolševika: Putin nadělí Rusům nepříjemný vánoční dárek. Na potraviny si podle nového videa vystojí pořádné fronty
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Lechtání může ublížit dítěti i dospělému: Smích vždy neznamená zábavu, může to přejít až k týrání
adbz.cz
adbz.cz
Čtyři věci, které orchideje k smrti nenávidí. Kdo se jich vyvaruje, může se z nádherných květů těšit po celý rok