Zběsilá akce policistů způsobila převrácení traktoru. Taktika PIT manévru se vymstila, „komedii“ zachytili řidiči na video

Některé zásahy dálniční policie jsou zbytečně nebezpečné. Stejně jako v případě, kdy došlo k převrácení traktoru na sjezdu z dálnice. Celý případ byl zachycen na kameře.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Policejní auto při pronásledování převrátilo traktor. Jedna osoba byla zatčena a převezena do nemocnice poté, co příslušník Královské kanadské jízdní policie použil manévr určený k zastavení pronásledovaných běžných vozidel. Incident se stal nedaleko města Surrey v provincii Britská Kolumbie v Kanadě.

iZdroj fotografie: Policie ČR

Policie uvedla, že si traktoru všimla, když reagovala na zavolání k případu, za kterým původně vyrazila. Řidič traktoru pravděpodobně cestoval v rámci organizovaného konvoje. Ten se vydal na protest proti výuce sexuální orientace a genderové identity ve školách.

Taktika, která evidentně nevyšla dle očekávání

Na videu se traktor řítí po dálnici, jak nejrychleji může, a po jeho pravé straně se pohybují dva hlídkové vozy. V jednu chvíli se zdá, že policejní vůz použil taktiku PIT, což znamená, že se přední část policejního vozidla dotkne zadní či boční části vozidla pronásledovaného.

„Policisté se pokusili traktor zastavit, což vyústilo v srážku, kdy traktor narazil do policejního vozidla,“ uvedl v prohlášení seržant RCMP Duane Honeyman.

Není jasné, proč se policie náhle rozhodne traktor pronásledovat a zastavit ho tak nebezpečným způsobem. Každopádně incident skončil, když se traktor převrátil v momentu, kdy se snažil vjet na nájezd na dálnici číslo 1 směrem na západ. Podle vyjádření policie byla jedna osoba zadržena a převezena do nemocnice kvůli zraněním.

Co si myslíte o takovémto zásahu dálniční policie?

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Jiří Louthan

Zkušený automobilový novinář, který seděl za volantem více než 500 různých aut, přináší svůj bohatý repertoár zkušeností do nového pořadu AutoŽivě. Můžete ho sledovat na české službě Stream i YouTube.

Zobrazit další články