Zdá se vám chování motorkářů šílené? Podívejte se, v čem také soutěží

                   

Nejdelší motocykl

V kategorii „nejdelší“ jsou v motorkářském vesmíru desítky světových rekordů. Nejdelší vzdálenost jezdit na jediný zátah, nejdelší vzdálenost ujetá na zadním kole, nejdelší smyk atd. Ale dne 12. března 2013 se Bharatsihn Parmar z Indie zapsal mezi rekordmany díky svému nejdelšímu motocyklu na planetě s 16 a půl metru dlouhým strojem. Jaký je rozvor kol vašeho auta?

 Nejtěžší motocykl nesený nahoru a dolů po schodech

Není úplně jasné, jak toto někoho napadlo, ale je jisté, že to někdo provedl. Ten člověk se jmenuje Montystar Agarawal a 21. června 2014 vynesl a snesl 110 kilogramů těžkou motorku na schodišti s osmi schody.

 Největší vzdálenost ujetá na skútru nebo motorce do 49 ccm

Je to na našem seznamu pravděpodobně nejméně bizarní položka, ale když se nad tím zamyslíte, pořád je to dost zvláštní. Pokud jste někdy vlastnili třeba Babetu, určitě byste si poklepali na čelo, kdyby vám někdo řekl, že ujel na padesátkovém skútru přes 1 800 km, a to na vedlejších silnicích v USA – z Portlandu v státě Oregon do Los Angeles v Kalifornii. Dne 14. června 2014 to dokázal Američan Lloyd Weema a stal se tak hrdým držitelem světového rekordu.

 Nejdelší čas balancování motocyklu na hlavě

Toto je velmi bizarní rekord, avšak určitě stojí za zmínku. Jde totiž o pravidelnou soutěž, při které vždy vícero podivínů doslova riskuje krk. Nejnovějším držitelem rekordu je Gerard Jessie z Filipín, který 15. května 2015 udržel motorku kolo na hlavě po cleých 14,93 sekund a stanovil tak nový světový rekord.

 Nejdelší vláček kancelářských židlí tažená motorkou

Toto je další světový rekord, který asi zařadíte do kategorie „nikoho jiného by nenapadlo se o to pokusit“, než zjistíte, že vláčky z kancelářských židlí jsou vážní věc.Když dáte dohromady dost lidí s dostatkem volného času, můžete dosáhnout zajímavých výsledků. To se podařilo studentům univerzity v Driestar v Nizozemsku. Dne 22. června 2016 22 z nich vytvořilo „vláček“ kancelářských židlí, které pak byly taženy, i když opravdu pomalu, veteránským scrambrelem Yamaha .Tím překonali rekord z roku 2010, ve kterém figurovalo jen 18 kancelářských židlí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články