Všimli jste si, že někteří řidiči než vyjedou, tak vezmou známý sprej WD-40 a nastříkají si ho na registrační značku? Pokud vám přišlo trapné se zeptat a nechápali jste, proč to dělají, máme pro vás odpověď. Až zjistíte, že to má zcela logické důvody, dost možná to budete dělat také.

ZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Nejenom na uvolnění spojů

Sprej WD-40 se ve většině případů používá k uvolnění různých spojů. Řada řidičů ho má ve voze, například pro situace, kdy by museli měnit kolo a šrouby jim nešly povolit. Mnozí, ti zkušenější ho však vozí v autě také k tomu, aby ho mohli čas od času, před jízdou, nastříkat na svou registrační značku. Částečně na tu zadní, ale především potom na tu přední, kam by měla přijít dostatečná vrstva tohoto přípravku.

Jako ochrana před hmyzem a nečistotami

Proč to někteří řidiči dělají? Odpověď vás dost možná překvapí svou jednoduchostí. Je to proto, aby zabránili tomu, že na poznávací značce bude ulpívat hmyz, nebo se zde budou držet jiné nečistoty. Vlastnosti přípravku WD-40 zajistí, že tyto nečistoty s povrchu značky jednoduše sklouznou dolů a ta bude stále dokonale čistá. Stačí jenom jediné, a to registrační značku pravidelně ošetřovat.

ZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Proč to dělají? Vyhýbají se pokutě
I když se to nezdá, tak po delších jízdách může na vaší registrační značce ulpívat jak prach, tak na ní může ulpívat také hmyz. A čím déle vůz nemyjeme a čím déle jezdíme, tím více značka znečištěná bude. A to se jeví jako problém, pokud nás zastaví policejní hlídka. Jednou z našich povinností je udržovat registrační značku vozidla čistou a také bez problémů čitelnou. A právě použití tohoto známého spreje je cesta, jak toho docílit. Při případné policejní kontrole budou informace na značce dokonale čitelné a vám tak nehrozí pokuta. Pokud už tento sprej v autě vozíte pro všechny případy, už víte, proč je vhodné ho čas od času aplikovat také na vaši značku.