Nejhloupější zloděj aut? Ukázal se jako neskutečný břídil: Při krádeži se mu přihodilo něco, co nejspíš neplánoval

I mezi příslušníky zlodějského řemesla se najdou výtečníci, kteří by se opravdu do žádné akce raději pouštět neměli. Případně by se měli před tím alespoň pořádně vyspat.

i Zdroj fotografie: KPP w Rypinie
                   

Nemusíte se nutně dívat na několik dílů Pata a Mata po sobě, abyste se opravdu nasmáli nad cizí nešikovností. Někdy k tomu stačí policejní svodky s detailním popisem toho, jak se někdo o něco snažil (zhusta navíc nelegálního, čteme přece jen záznamy policie), ale svým neuvěřitelným břídilstvím jednak často ženám a mužům zákona značně usnadnil práci, jednak se kýženého lupu většinou nedomohl, sic se o něj snažil, co mu síly stačily. Pojďme se na jednoho takového zoufalce podívat společně.

Pravidlo číslo jedna všech zlodějů: neusnout při výkonu práce

Zloději při své „práci“ využívají různé způsoby odcizení automobilů. Někdo ukradne klíčky, někdo rozbije okénko, odvážnější potom celé auto odtáhnou. Bez ohledu na to, jakou metodu si dotyčný zvolí, je však důležité dodržovat základní pravidla. Jedno z nich je, že by zloděj neměl usnout v ukradeném autě. Bohužel v tomto konkrétním případě se to opravdu nepovedlo. A stěžejní poučka všech zlodějů a zlodějíčků celého světa: neusnout na místě činu nebyla žel dodržena.

Zpověď profesionálního zloděje: „Ukradnu jakékoli auto, i to vaše!“ Bránit se můžete jen těmito mazanými způsoby

Stalo se v Burze, malém to městečku v Polsku. Jeden z obyvatelů zavolal na místní policejní stanici a upozornil, že na jeho pozemku stojí otevřené vozidlo, ve kterém vidí věci ze své garáže. Vtipné. O několik okamžiků později zavolal další občan města strážníkovi a nahlásil, že v jeho vozidle v garáži spí muž. Když policisté dorazili na místo, skutečně objevili spícího muže, kterého následně vytáhli z vozu. Tento muž byl identifikován jako 47letý obyvatel Brodnice. Policie si pak rychle spojila obě oznámení.

Ukradnul jednou, podruhé, zmožen usnul

Následně bylo zjištěno, že 47letý muž se v noci vloupal do garáže prvního volajícího a odtud si vzal různé nářadí. Toto nářadí naložil do vozidla, avšak během návratu narazil na problémy kvůli nerovnému terénu a opustil vozidlo. Přesto se nevzdal a přesunul se na sousední pozemek, kde znovu vnikl do garáže. Uvnitř garáže opět naložil různé nářadí do auta a pokusil se odjet. Avšak kvůli neúspěchu při odjezdu usnul za volantem vozidla. Probudili ho až přivolaní policisté. No nedali byste mu nominaci na Smolaře roku?

Parta profesionálních zlodějů za pár hodin ohlodala Audi až na kost. Předem si ji vytipovali a ukradli vše, co mohli

Možná dali. A možná byste nebyli sami. Mnoho z nás by s takovým smolařem možná ve finále dokázalo i soucítit, i když se pokusil někoho okrást. Ale je to zkrátka „ňouma a nekňuba“ a svět mívá pro tyto specifické kategorie jedinců někdy slabost. Tu však (z pochopitelných důvodů) nemohli mít příslušníci orgánů činných v trestním řízení. Muž byl tedy obviněn z vloupání a pokusu o krádež majetku značné hodnoty. Státní zástupce na něj uvalil policejní dohled a hrozí mu až 10 let vězení. Docela drahý „šlofík“ v autě, co říkáte?

Co byste s takovým ňoumou provedli?

Zdroj: Policie
Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články