Zloděj ukradl auto na parkovišti u obchodního domu. Při ujíždění objevil uvnitř nemilé překvapení

Jak říká jedno lidové moudro, „každá mince má dvě strany“ a opačně tomu není ani v tomto případě, kdy samotné okradené ženě hrozilo trestní stíhání.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Tento případ se stal nedávno ve státě Oregonu, na západním pobřeží Spojených států amerických, když si matka se svým jela nakoupit potraviny do obchodu. Protože se ženě nejspíš nechtělo vstupovat do krámu s dítětem, nechala ho v autě, které samozřejmě před odchodem zamknula, i přes to si jejího vozidla všiml mladý cizinec, který se do automobilu vloupal a začal s ním ujíždět.

iZdroj fotografie: Freepik

Ohleduplný ničema

Zloděj si nejdříve ničeho nevšímal, do auta okamžitě nastoupil ještě dřív, něž si ho někdo všimne a v rychlosti odjížděl směrem pryč od nákupního domu. Jeho cesta však netrvala dlouho, protože jej vyrušil neznámí zvuk vycházející ze zadních sedaček a nápadně se podobal dětskému pláči. Tento mladý lupič byl natolik svědomitý, že vůz při první možné příležitosti otočil a vrátil se zpět k obchodu, kde vozidlo nejdříve ukradl.

podzemní parkoviště iZdroj fotografie: Unsplash
Podzemní parkoviště

Na parkovišti na něj již čekala zmatená matka, která pátrala po svém automobilu a dítěti, které zanechala uvnitř. Nemusela hledat příliš dlouho, jelikož mladík zaparkoval na stejném místě, ze kterého před pěti minutami odjel, a rodička se tak brzy setkala se setkala se svým batoletem. Majitelce vozu tak nevznikla žádná majetková škoda a dítě se jí taky brzy vrátilo, takže jediným následkem tak zůstává chvíle strachu a nervozity.

Nezodpovědná matka – proč jste ho tam nechala?

Majitelka ukradeného automobilu byla už připravena zavolat policii a nechat mladíka stíhat pro krádež a pokus únosu dítěte, od kterého nakonec upustil. Zloděj se ale nedal a matce všechny výtky vrátil prohlášením, že je nezodpovědné nechávat takto malé dítě samo v autě před obchodním domem. Mimo to, že by rodička hodlala zavolat příslušné orgány na cizince, který jí odcizil auto tak hrozilo, že by byla vyšetřována samotná matka pro ohrožení svého batolete.

iZdroj fotografie: PxHere
Výslech od Policie

Jak to celé dopadlo?

Na místo přivolaní policisté, kteří přijeli až poté, co zločinec uprchl o všem už mohli pouze sepsat protokol a vyšetřování se v tomto případě nejspíše nepovede ani proti jedné ze stran. Nicméně mladík si svobody neužíval dlouze, protože jej policisté dopadli ještě ten den, když ujížděl od jiného nákupního centra v dalším kradeném autě. Žena už ten však své dítě ve vozu nenechala, z čehož plyne, že alespoň někdo se ze svých chyb poučil.

iZdroj fotografie: Freepik
Zatčení zloděje
Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Jindřich Honzel

Zobrazit další články