Zloději mají novou metodu. Pomocí drátu nebo PET lahve donutí řidiče opustit vozidlo

                   

Zloději automobilů přišli s novou fintou, jak mohou nepozorným řidičům ukrást jejich věci. Nespecializují se přímo na krádeže automobilů, ale na krádeže věcí, které jsou v nich uloženy. Mohou to být třeba dámské kabelky, peněženky, mobilní telefony, notebooky a mnoho dalších věcí, které lidé běžně nechávají ležet na sedadlech. Zloděj k nim má velmi jednoduchý přístup.

Stále stejný scénář

Metody zlodějů jsou stále sofistikovanější a přesvědčila se o nich i žena v Lublinu, která je poslední obětí, která padla do léčky. Při popisu situace bylo jasné, že jde o využití stejné metody, jako v řadě jiných případů. Žena naložila svůj nákup, sedla do auta a na sedadlo spolujezdce položila kabelku. Nastartovala, začala vyjíždět a od levého předního kola slyšela velmi zvláštní zvuk. Zastavila aby se šla podívat a v tu chvíli zloděj přišel k jejímu vozu, otevřel dveře spolujezdce, vzal kabelku a odešel. Stačilo mu pár vteřin.

Metoda drátu nebo PET lahve

Daný zvláštní a nepříjemný zvuk, který žena slyšela, neznačil poruchu jejího vozu. Byl to právě onen trik, který zloději používají. Mezi pneumatiku a podběh strčí buď kus zmuchlaného drátu, nebo obyčejnou PET lahev. Ani jedno řidič při nasedání do auta nevidí. Když se začne rozjíždět, dochází k velkému tření a tvorbě hluku, který donutí zastavit každého. Vydá se zkontrolovat problém a v tu chvíli mají zloději volný přístup k věcem, které jsou uvnitř vozu uloženy.

Dbejte maximální obezřetnosti

Jak na zloděje vyzrát a nedat jim šanci? První možnost spočívá v kontrole vašeho vozu před odjezdem. Zkontrolujte, zda mezi vaším kolem a pneumatikou není umístěný jakýkoliv předmět, který zde nemá co dělat. Může to být jak zmuchlaný kus drátu, tak i PET lahev. Dá se však počítat s tím, že v budoucnu budou zloději používat i další pomůcky.

Pokud vůz nezkontrolujete a při rozjezdu uslyšíte zvláštní zvuky, buďte na pozoru. Vytáhněte nahoru všechna okénka, vypněte motor a vyndejte klíček. Při vystupování se dívejte kolem sebe a po zavření dveří vůz zamkněte. Teprve v tu chvíli můžete jít kontrolovat, co se s vaším vozem stalo. Během vyndávání lahve nebo drátu se zloděj dost možná pokusí dostat do vašeho vozu. Ten bude zamčený a nenechavec bude zklamaný odcházet s prázdnou.

Pozor i na další populární metody

Metoda drátu a PET lahve patří mezi jednu z aktuálních novinek, kterou zloději začínají opět používat. Není však jediná. Mezi další populární metody zlodějů patří třeba vytvoření lehké kolize. S jiným vozem do vás nepatrně ťuknou, což vás donutí vyjít z auta. V tu chvíli má komplic volný přístup k vašim věcem.

Další z metod je založena na vytvoření překážky na vozovce. Abyste mohli pokračovat, musíte z vozu vylézt a danou věc odklidit. A v tu chvíli přichází opět chvíle pro nenechavého zloděje, který využije toho, že je vaše auto bez posádky, odemčené a plné věcí s vyšší finanční hodnotou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články