Zloději ukradli stovky luxusních vozidel z obrovské sítě prodejců automobilů

                   

Na světě se krade každý den, až je z toho jednomu smutno. Lidé kradou věci, které jim nepatří, a mají tak pocit, že se tím nějak obohatí. Přitom okrádají jen sami sebe a jednou se budou divit, až někdo okradne je. Každému jeho dílem. Přesně tak by měli dopadnout zloději, kterým se podařilo ukrást stovky luxusních vozidel obrovské sítě prodejců automobilů. Pojďte s námi zjistit, jak to doopravdy bylo a zda byli tito loupežníci chyceni a náležitě potrestáni.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Impozantní zásilka

V jednom italském přístavu byla nalezena velmi impozantní a neobvyklá zásilka schovaná uvnitř mnoha přepravních kontejnerů. Byla zde objevena sbírka více jak 40 luxusních automobilů, které byly hlášeny jako odcizené v Kanadě. Podle kanadského deníku byla auta přepravena vodou na druhá kontinent, tedy do Evropy. Odtud měla být následně převezena na turecko-libyjskou hranici, kde mělo dojít k jejich prodeji.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Hodnota 1,5 milionu dolarů

Naštěstí došlo k tomu, že podezřelé námořní kontejnery byly otevřeny. Otevřely se na základě vyšetřování jednotky finanční trestné činnosti v Yorku a Kanadské agentury pro kontrolu hranic (CBSA). V kontejnerech tak byly nalezeny poklady jako Chevrolet Camaro a několik luxusních vozů značky Lexus, Mercedes-Benz, Land rover nebo BMW. Policie tak odhadla celkovou hodnotu těchto 40 vozidel na zhruba 1,5 milionu dolarů. Všechna auta byla následně vrácena do Kanady, kde se začalo s vyhledáváním vlastníků těchto vozů.

Podezření od dubna

První podezření na loupeže vozů byla registrována už od dubna, kdy do přístavu dorazil model Audi Q8 z roku 2018. Tento model souhlasil s daty týkající se finanční kriminality. To vyvolalo další pátrání po vozech v italských přístavech Salerno a Tauro. Nedávno bylo objeveno dalších 100 automobilů s velmi pochybnou minulostí. Vyšetřovatelé teď po tom pátrají.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články