Zloději ukradli stovky luxusních vozidel z obrovské sítě prodejců automobilů

                   

Na světě se krade každý den, až je z toho jednomu smutno. Lidé kradou věci, které jim nepatří, a mají tak pocit, že se tím nějak obohatí. Přitom okrádají jen sami sebe a jednou se budou divit, až někdo okradne je. Každému jeho dílem. Přesně tak by měli dopadnout zloději, kterým se podařilo ukrást stovky luxusních vozidel obrovské sítě prodejců automobilů. Pojďte s námi zjistit, jak to doopravdy bylo a zda byli tito loupežníci chyceni a náležitě potrestáni.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Impozantní zásilka

V jednom italském přístavu byla nalezena velmi impozantní a neobvyklá zásilka schovaná uvnitř mnoha přepravních kontejnerů. Byla zde objevena sbírka více jak 40 luxusních automobilů, které byly hlášeny jako odcizené v Kanadě. Podle kanadského deníku byla auta přepravena vodou na druhá kontinent, tedy do Evropy. Odtud měla být následně převezena na turecko-libyjskou hranici, kde mělo dojít k jejich prodeji.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Hodnota 1,5 milionu dolarů

Naštěstí došlo k tomu, že podezřelé námořní kontejnery byly otevřeny. Otevřely se na základě vyšetřování jednotky finanční trestné činnosti v Yorku a Kanadské agentury pro kontrolu hranic (CBSA). V kontejnerech tak byly nalezeny poklady jako Chevrolet Camaro a několik luxusních vozů značky Lexus, Mercedes-Benz, Land rover nebo BMW. Policie tak odhadla celkovou hodnotu těchto 40 vozidel na zhruba 1,5 milionu dolarů. Všechna auta byla následně vrácena do Kanady, kde se začalo s vyhledáváním vlastníků těchto vozů.

Podezření od dubna

První podezření na loupeže vozů byla registrována už od dubna, kdy do přístavu dorazil model Audi Q8 z roku 2018. Tento model souhlasil s daty týkající se finanční kriminality. To vyvolalo další pátrání po vozech v italských přístavech Salerno a Tauro. Nedávno bylo objeveno dalších 100 automobilů s velmi pochybnou minulostí. Vyšetřovatelé teď po tom pátrají.

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Překvapivě zachovalá letadlová loď USS Lexington odpočívá v hloubce 3 tisíce metrů. Její osud byl zpečetěn v bitvě v Korálovém moři
Události247.cz
Události247.cz
EU už začíná varovat před vedlejšími účinky vakcín. Prymula vyzradil, o jaké zákeřné nemoci se jedná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na internetu se objevilo video útoků z 11. září, které dosud nikdo neviděl. Mohlo by na událost vrhnout nové světlo
adbz.cz
adbz.cz
Udělejte ze zelených rajčat červená během pár dní. Zkušení zahrádkáři si mezi sebou sdílí užitečné tipy na dozrávání