Způsob, kterým můžete snadno a rychle vyhřát svůj automobil

Pokud parkujete svého čtyřkolého miláčka venku, pravděpodobně i vy bojujete se současným chladem. Existuje však způsob, který vám může pomoci rychleji vytopit auto.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Poslední týden Česko sužují vysoké mrazy, které krom sněhu na silnicích a náledí přináší i další potíže. Jedním z nich může být chlad v autě, a pokud parkujete venku, pravděpodobně obtěžuje zima i vás. Podle některých řidičů však existuje způsob, jak si interiér vozu vyhřát rychleji a efektivněji než je běžně možné pomocí topení.

Co přesně urychlí vyhřívání

Teď není řeč jenom o takových jednoduchých a naprosto průhledných řešeních, jako je parkování v garáži nebo nezávislé topení. I když se to může zdát jako samozřejmost, spousta lidí zapomíná zapnout i jiné spotřebiče, než je klimatizace. Pokud má vaše auto vyhřívané sedačky, zapněte je, a stejně tak rozmrazování zadního a čelního okna.

iZdroj fotografie: unsplash.com
Zasypané silnice dnes nemusí být jediným problémem řidičů.

Všechno ve vašem autě by mělo „jet na max“, aby se dosáhlo vysokého efektu. Pokud nemá váš vůz vyhřívané čelní okno nebo sedačky, zapněte alespoň foukání zpod okna naplno. Rozmrazování toho zadního taky pomůže, jelikož vám přes něj nebude unikat teplo a dovnitř nepronikne další chlad, takže působí zároveň jako izolant.

Zahřejete si i motor

Předchozí rady se mohly zdát celkem samozřejmé. Ovšem méně lidí ví, že zapnutí všech elektronických „udělátek“ v autě zahřeje i samotný motor – pro baterii to sice není dobré, ale je to něco za něco. Úplně jednoduchý trik, na který by možná nepřišel každý sám. Po zapnutí tolika spotřebičů jednoduše donutíte hnací jednotku pracovat při vyšších otáčkách.

iZdroj fotografie: unsplash.com
Ideální je zapnout motor a topení dříve, než oškrábete auto.

Jakmile motor pořádně rozběhne, začne se dostávat do určitých otáček, které si až do sešlápnutí plynového pedálu konstantně drží. Ovšem v případě, že zapnete všechna topení, vyhřívání, rádio a další, budou otáčky stoupat, neboť budou na agregát kladeny vyšší nároky. Více pohybu znamená více vygenerovaného tepla, tudíž i motor vašeho auta se zahřeje rychleji.

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články