Způsoby, jak přežít teplo v autě bez klimatizace

                   

U moderních vozů je dnes klimatizace něco, co je zcela běžná věc. Stačí nastavit teplotu a můžeme vyrazit i v tom největším pařáku. Co ale dělat ve chvíli, kdy naše auto klimatizaci nemá, nebo je nefunkční? I takové cestování se dá zvládnout. Ukážeme vám, jak na to.

Vlhký hadřík

První metoda je spojena s využitím vlhkého hadříku. Ten namočte do vody, vyždímejte ho a dejte ho na výdechy klimatizace. Vzduch, který bude prostupovat přes hadřík, se tímto způsobem lépe ochladí a ve vašem voze tak bude mnohem příjemněji. Ideální je namáčet hadřík nejenom pravidelně, ale také je ideální namáčet ho do ledové vody.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Dostatek ledu

Druhou metodou je využít led. Ideálně v sáčcích, které následně také umístíte k výdechům klimatizace a zajistíte, že vzduch bude díky kostkám ledu ochlazován. Stejně tak se doporučuje zmrazit několik PET lahví, které umístíte k čelnímu sklu a aktivujete foukání právě z těchto otvorů. I tady se vzduch díky tomu, že bude v kontaktu s ledem, ochlazovat,

Okna jsou klasikou

Samozřejmostí je také využití okének, které během jízdy stáhnete a tím budete dostatečně větrat. Tento postup je sice účinný, ale má i svá negativa. Nejenom že hrozí to, že vás vzduch takzvaně ofoukne. Také je třeba počítat s hlukem, který však umí řešit takzvané deflektory. Dále nezapomínejme také na riziko v tom, že větrání nijak dobře nefunguje třeba ve stojící koloně.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Začněte i u sebe

Také je vhodné myslet na sebe. Pokud ve vašem voze není klimatizace, volte správné oblečení. Mělo by být spíše sporadické a pokud možno dostatečně prodyšné. Samozřejmostí by měla být i otevřená obuv bez ponožek. To vše ovlivní, jak se budete cítit.

Také je na místě správně parkovat – tedy ve stínu, díky čemuž teplota ve voze po vašem příchodu nebude až tak vysoká. Opomíjet byste neměli ani správné plánování cest. Vhodné je vyjíždět třeba brzy ráno, kdy ještě není takové horko.

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články