Američané vybrali nejlepší značky aut. Vítězem jsou Němci

                   

Američané z Consumer Reports zveřejnili žebříček těch nejlepších automobilových značek na světě. A ten přináší řadu paradoxních informací. Na prvním místě rozhodně není domovská, tedy americká automobilka. A nejsou tu ani Japonci, o kterých se pějí ódy na jejich spolehlivost. Na prvním místě je značka, u které mnozí očekávali přední umístění, ale už ne to, že by mohla dominovat.

Přinášíme vám výsledky

Consumer Reports se zaměřuje na monitorování trhu a pravidelně přináší různé zajímavé informace a zajímavá porovnání, automobilový svět nevyjímaje. Tento konkrétní žebříček ukazuje, jaké značky byly v roce 2019 nejlepší. Jak už jsme zmínili v úvodu, některé určitě překvapí, jiné budou očekávatelné a některé mohou dokonce i chybět. Pojďme na to.

Vítěz je zajímavý

Podle Consumer Reports je v roce 2019 tou nejlepší značkou auta automobilka německá, konkrétně potom Porsche. Značka se umístila v žebříčku na prvním místě a až na další pozice posunula značky, které dříve žebříček ovládaly, nebo byly tipovány na možné vítěze. Podle některých názorů jde o celkem zajímavou, a rozhodně nečekanou věc. I když je třeba dodat, že Porsche se na prvních pozicích drželo dlouhodobě i předchozí roky.

Jak jsou na tom další pozice?

Která značka byla podle Consumer Reports v roce 2019 nejlepší, to již víme. A jak jsou na tom ty další? I tady jistě najdeme několik překvapivých umístění. Za automobilkou Porsche se dále umístily značky Genesis, Subaru a dále také Mazda. I tato trojice mohla jak některé odborníky, tak samozřejmě i laiky zajímavě překvapit.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Byl tu i jeden překvapivý posun

Poměrně zajímavý posun se odehrál v případě americké automobilky Tesla, známého producenta elektrických vozidel, který oproti předchozímu roku změnil pozici o celých osm míst. Ne směrem dolů, ale naopak směrem kupředu, čímž se tak začal řadit mezi určité kvalitní možnosti volby. Bylo to dáno hlavně díky tomu, že Tesla Model S a také Tesla Model 3 nevykazoval nijak výraznou poruchovost a auta byla poměrně spolehlivou volbou.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Jsou i značky, kterým se nedařilo

Consumer Reports samozřejmě zveřejnil také ty značky, které jsou na samotném chvostu, pokud jde o spolehlivost aut, která vychází jak z technických a dalších dat, tak vychází třeba i ze spokojenosti majitelů. Pokud vás zajímá, které značky se řadí podle Američanů spíše mezi ty horší, které mohou majitelům dělat problémy, tak je to Fiat, Mitsubishi, Jeep, Land Rover, Cadillac, Jaguar, Alfa Romeo a GMC.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

O čem všem toto pořadí vypovídá?

Seznam Consumer Reports může být jakýmsi orientačním vodítkem pro toho, kdo plánuje koupi auta a není si přesně jistý, jakou značku vybrat. A o čem všem tento žebříček vlastně vypovídá a co vše říká? Každá automobilka je hodnocena pomocí bodů, které se rozdělují v rámci 4 jednotlivých kritérií. A těmi jsou testy automobilů, spolehlivost automobilů, dále je to také jejich celková bezpečnost a v neposlední řadě to, co je pro mnohé nejdůležitější, čímž je i spokojenost současných majitelů s daným vozem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články