Audi A7 Sportback – nová generace s novým označením. Nejprve s motorem 55 TFSI

                   

Model A7 55 TFSI. Podkapotou takto označeného modelu se nenachází 5,5 litrový motor V8, ale 3,0 litrový V6 TFSI s maximálním výkonem 250 kW (340 k) a maximálním točivým momentem 500 Nm. Zrychlení z nuly na sto zvládne za 5,3 sekundy, maximální rychlost je 250 km / h. Spojený je se 7-stupňovou automatickou převodovkou S-Tronic a s permanentním pohonem všech kol Quattro. Až později se do nabídky dostane paleta benzinových a naftových čtyř a šestiválcových motorů.

Nová A7 Sportback přináší inovovaný design, který si bere inspiraci z konceptu Prologue. Má výraznou chromovanou masku, zúžené světlomety. Vzadu auto odlišíte od ostatních díky LED světlometům, které tvoří jeden celek a prostřednictvím 13 vertikálních segmentů dokáže vytvářet různé obrazce.

Výrazně tvarovaná karoserie je podtržena velkými sportovními disky. Uvnitř se to doslova hemží novými technologiemi. Automobil je obdařen plnými hrstmi asistenčních systémů včetně Audi AI. Auto se dokáže samo zaparkovat i do úzkých prostor. Automobil obsahuje celkem 39 asistenčních systémů, nemůže se však pochlubit autonomním řízením v zhuštěné provozu jako A8. Asistenti ale od minulé generace prošly kus cesty a platí to i pro adaptivní tempomat.

Návštěvníky kabiny dozajista zaujme, dvojice dotykových displejů, prémiový audiosystém Bang & Olufsen, head up displej, luxusní kůže Valcon či ambientní osvětlení. Zákazníci si mohou vybrat sportovní pružení s ještě nižším postojem, či pneumatické vylepšené pérování, které má přinést ještě lepší zážitek z jízdy bez ztráty pohodlí. A7 Sportback by nebylo samo sebou bez elektronicky řízeného křídla vzadu, které se vysune v rychlostech nad 120 km / h pro lepší trakci zadních kol. Automobil, ale kromě křídla disponuje i aktivním řízením všech kol. Ty zadní se mohou natočit ve směru nebo protisměru jízdy do 5 ° v závislosti na rychlosti jízdy. Systém zlepšuje průjezdy zatáček, ale také manévrovatelnost na malém prostoru. S délkou necelých pěti metrů se každá pomůcka v tomto směru jistě hodí.

Automobil se dostane na trh začátkem příštího roku a jeho německá cena startuje na úrovni 67 500 eur.

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články