Audi e-tron má problémy! Automobilka svolává vozy kvůli riziku samovznícení

                   

V minulosti už jsme řadu zpráv o tom, že některý elektromobil začal sám hořet, zachytili. Jednalo se o několik modelů Tesly. Nyní to vypadá, že problém se samovznícením může mít další automobilka. Konkrétně se jedná o model Audi e-tron, kde skutečně hrozí, že automobil může začít svévolně hořet. Audi proto neváhá a začíná vozy svolávat na prohlídku.

Kolika vozů se problém týká?

Nejde o nijak malé číslo. Konkrétně je to více než 1 500 modelů Audi e-tron, které jsou aktuálně mezi jejich majiteli. Ti všichni by měli v co nejbližší době zamířit do servisu, kde bude jejich auto zkontrolováno. Dojde tak ke zjištění, zda je jejich vůz ohrožen samovznícením, nebo je naopak všechno v pořádku a oni budou moci ve svém SUV spokojeně odjet.

Dodejme také, že se jedná výhradně o vozy, které jsou určené pro americký trh. Tedy o vozy, které aktuálně jezdí v USA. Podle informací z automobilky se problém se samovznícení netýká evropských modelů. Zde mohou být jejich majitelé v klidu.

Co je problémem?

Co může být důvodem samovznícení Audi e-tron? Jedná se především o problém se zpracováním jednotlivých komponent a špatnou izolaci. Může totiž dojít k tomu, že se přímo do akumulátoru dostane vlhkost, která následně způsobí zkrat a ten způsobí požár. Jak je známo, když dojde k zahoření akumulátoru, má to fatální následky, nehledě na mnoho problémů které plynou ze samotného hašení.

Řešení problému Audi zatím nemá

Další ranou pro majitele Audi e-tron může být i to, že Audi ještě stále nemá připravené řešení daného problému. Pokud se při kontrole zjistí, že majitel má jeden z vadných vozů, bude muset čekat nejprve na to, až se navrhne postup opravy a teprve potom na její provedení. V praxi to znamená, že opět na silnice by se takové auto mohlo vrátit až zhruba za 2 měsíce. Poměrně nemilá zpráva jak pro všechny majitele, tak samozřejmě i pro samotnou automobilku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jak vypadá jedna z nejděsivějších atomovek v hojném ruském arzenálu: balistická raketa Satan (R-36M) připomíná světu, čeho se bát
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz.cz
adbz.cz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění