Audi se rozhodlo pro konec. Co se děje a jak se to dotkne českých zákazníků?

Chcete nové auto, ale objednávky jsou pozastavené? Řešení tady je ve skladových zásobách, pokud neřešíte motor, barvu, karoserii.

i Zdroj fotografie: Audi
                   

Čekací doby na nová auta jsou dlouhé. Pokud se vůbec zájemce dočká, je totiž běžné, že ani předběžná objednávka nakonec neskončí novým vozem v garáži. Německý výrobce luxusních vozů Audi nedávno překvapivě pozastavil přijímání objednávek na svůj oblíbený model A3. Tato nečekaná opatření oznámil výrobce začátkem prosince. Nic, co by chtěl člověk slyšet, zejména pokud si chtěl udělat podpisem smlouvy radost pod stromečkem.

Kdo chce nové auto, má tak nějak smůlu. Bude si muset počkat

Celé to vyvolalo zvědavost a otázky mezi potenciálními zákazníky. Důvody tohoto kroku byly podrobně vysvětleny. Nicméně to může znamenat určité obtíže pro ty, kteří se těšili na dodávky nových aut. Dá se tipnout, že za vším jsou omezené výrobní kapacity a vysoká poptávka. Hlavním důvodem pozastavení přijímání objednávek je podle německých automobilových médií skutečně kombinace dvou faktorů.

iZdroj fotografie: Audi

Vyčerpání výrobních kapacit a neustále rostoucí poptávka po modelu Audi A3. Tento automobil, považovaný za jeden z nejvýznamnějších ve výrobním portfoliu značky, se těší obrovské popularitě. A právě to vedlo ke konfliktu mezi poptávkou a výrobními možnostmi. Mluvčí společnosti Audi uvedla, že rozhodnutí pozastavit objednávky bylo způsobeno obtížnou situací v zásobování a vyčerpáním výrobních kapacit.

Audi e-tron má problémy! Automobilka svolává vozy kvůli riziku samovznícení

Mluvčí se také omluvila za případné nepříjemnosti, jež to může způsobit zákazníkům, kteří již provedli objednávky. Zároveň však vyjádřila naději, že tato situace bude dočasná. Jaké jsou dopady na zákazníky? Opatření může mít vliv na řadu zákazníků, kteří očekávali dodání svých objednaných vozidel v termínu. Audi slibuje, že všechny stávající objednávky budou vyřízeny, i když s určitým zpožděním. Co znamená „určité“, nechceme odhadovat.

Nové auto pod stromečkem asi řada klientů Audi mít nebude

Společnost plánuje informovat obchodní partnery a zákazníky o termínech dodání během následujících měsíců. Již od 5. prosince nelze v Německu provádět konfiguraci modelu A3 na oficiálních webových stránkách Audi. Tato změna však neplatí pro zákazníky nakupující vozidla pro firmy, kteří mají stále možnost provádět objednávky. Toto omezení platí podle dostupných informací pouze pro Audi A3 a S3 ve verzi Sportback.

iZdroj fotografie: Audi

I přes zastavení objednávek pro některé segmenty trhu si mluvčí Audi zakládá na naději, že situace bude krátkodobá. Tak uvidíme, bylo by škoda, kdyby zájemci o nová Audi vyrazili pod vlivem událostí pro vozy s trojcípou hvězdou nebo modrobílou vrtulí. Českých zákazníků se zdá se celá věc nedotkne. Na českém webu Audi konfigurátor běží, k dispozici jsou i skladové vozy hned k odběru.

Koupíte si někdy nové Audi?

Zdroj: Audi
Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Komárek

Polovinu svého života strávil ve Velké Británii, kde psal 12 let pro přední automobilová média jako Autocar, Carwow a TopGear. Nyní přináší svůj jedinečný pohled do AutoŽivě. Aktivně se účastní amatérských závodů a předtím, než se stal novinářem, pracoval na vývoji závodních motorů.

Zobrazit další články