Auto do 30 tisíc: Vybrali jsme taková, která pořídíte i s omezeným rozpočtem

                   

Ne každý si může dovolit pořídit auto za statisíce. Mnoho lidí má rozpočet značně omezený. Jste na tom stejně a máte po ruce jenom pár desítek tisíc? A potřebujete auto? Pokud ano, podívejte se na možnosti, které mohou vyhovovat. Pokud jde o na běžné cestování, rozhodně takové vozy mohou dostačovat. Vzhledem ke stáří však musíte počítat s tím, že určité mouchy mít budou. A jaké vozy jsme vybrali?

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Nissan Micra

Možná vás Nissan Micra nezaujme svým vzhledem, ale má i celou řadu jiných kladů, které jsou důvodem, proč se o toto auto zajímat. Prvním z nich je to, že druhá generace auta z let 1992 – 2002 se prodává právě za několik desítek tisíc. Nutno dodat, že primárně narazíte na pětidveřový hatchback, ale faktem je, že se vůz prodával také jako sedan, kombi, nebo dokonce kabriolet. Motory s výkonem od 55 do 82 koní se sice nejeví jako něco unikátního, ale nutno říci, že vzhledem k velikosti a nízké hmotnosti vozu plně dostačují.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Opel Astra

Pokud se v rámci svého rozpočtu začněte poohlížet v segmentu C, rozhodně by měl vaši pozornost upoutat Opel Astra druhé generace. Auto bylo vyráběno v letech 1999 – 2009. Pořídit ho můžete v rozmanitých karosářských úpravách. A to jako tří nebo pětidvéřový hatchback, dále jako kabriolet, jako kupé a samozřejmě i jako praktické kombi. Nechybí celkem slušná výbava, i zajímavý výběr motorů. Ty mohou začínat na verzi s objemem 1,2 litru a výkonem 65 koní, a končit mohou na dvoulitru se solidním výkonem 160 koní.

iZdroj fotografie: Renault
ZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Renault Megane

I toto auto se ve své době těšilo celkem velké popularitě. První generace vozu Renault Megane se vyráběla v letech 1995 – 2002. Jednalo se o nástupce vozu Renault 19, který si taktéž získal celou řadu zájemců. Megane je k dispozici jako hatchback se třemi i pěti dveřmi, stejně jako nelze zapomínat na verzi sedan, nebo také kombi. Kromě stále celkem zajímavého designu zaujme i vnitřní prostor, úroveň výbavy a ochrana proti korozi. Pod kapotou nechybí široká škála motoru. V případě benzínu lze volit třeba 1,4 s výkonem 70 koní pro méně náročné, nebo dvoulitr s výkonem 147 koní pro náročnější zájemce.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Mercedes třídy A

Že za svých třicet tisíc nemůžete jezdit v solidním, zachovalém Mercedesu? Ale můžete. Konktrétně v tom třídy A, v generaci označené W168. Tento vůz se vyráběl v letech 1998 – 2005, a pokud něčím nadchne, tak především svou praktičností, kdy se může skvěle hodit jako dostatečné rodinné auto. Pokud sáhnete po benzínové motorizaci, neuděláte chybu. Pod kapotou může být široká škála čtyřválcových motorů, které začínají na výkonech 82 koní u verze o objemu 1,4 litru, a končí u výkonu 140 koní u motoru s objemem 2,1 litru.

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články