Auto s vysokým počtem najetých kilometrů může být dobrou koupí

                   

Na co hledíme, pokud kupujeme ojeté auto? Je to celá řada věcí. V první řadě nás zajímá cena vozu, potom jeho technický stav, dále samozřejmě hlavní nejenom výkonnostní parametry a v neposlední řadě je to i nájezd.

Pokud má auto vysoký počet najetých kilometrů, tak ho řada lidí automaticky zařadí do skupiny těch, které nechce. Přitom může jít o chybu. Vysoký kilometrový nájezd nemusí nutně znamenat to, že je auto špatné. Podívejte se společně s námi na důvody, proč mlže být takový vůz obecně dobrou volbou.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Ukazuje svou spolehlivost

Pokud se podíváte na nabídku konkrétních modelů, která je plná aut s vysokým nájezdem, může to jasně ukazovat na jedinou věc. Auto je spolehlivé. Pokud v záplavách inzerátů i některých modelů objevíte jenom ty s nižším nájezdem, může to pochopitelně znamenat fakt, že ty delší nezvládnou. Když má ale auto nájezd skutečně velký, ukazuje to jenom na jeho spolehlivost.

Jistota péče

Pokud se prodává auto po roce až dvou, může jít o auto z operativního leasingu, nejčastěji ještě služební, o které se majitel zase až tak nestaral a měl ho jako spotřební věc. Když se naopak prodává auto s vysokým nájezdem, po jednom majiteli, ukazuje to na určitou jistotu péče. Daný člověk chtěl mít dané auto takzvaně na celý život, a tak o něho náležitě pečoval. V tu chvíli dává vysoký nájezd po těch letech samozřejmě logiku.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Jsou vozy, co to zvládnou

Mnoho lidí vozy s vysokým nájezdem automaticky vyřazuje ze svého hledání. Je samozřejmě pravdou, že u některých benzinových motorů se mohou objevovat první problémy už po ujetí prvních sta tisíc. Oproti tomu ale stojí i spolehlivé a kvalitní osvědčené naftové motory, které bez problémů zvládnou i vyšší stovky tisíc bez jakéhokoliv náznaku případné závady. Stač jenom vědět, jaké vybírat a jaké motorizace patří mezi osvědčené.

Příznivá cena

Jelikož se řada lidí často rozhoduje právě podle toho, kolik má daný vůz najeto, dochází na trhu s ojetými vozy k tomu, že ty s vyšším nájezdem jsou často velmi levné. A to i přesto, že se jinak jedná o spolehlivá auta. Z toho můžete jako kupující pochopitelně znovu profitovat. Koupíte dobré auto, které vysoký nájezd zvládá, a to za poměrně slušnou cenu.

Myslete na přetáčení tachometrů

Až budete vybírat auto s nízkým kilometrovým nájezdem, nezapomeňte si vzpomenout na to, jak velký byznys je u nás přetáčení tachometrů a jak velký počet vozů na inzercí má nějak zmanipulovaný tachometr. A to vše hlavně proto, aby byly dané vozy atraktivnější. Výsledkem nakonec je, že koupíte úplně stejný vůz jako je jiný, jenom ten váš má upravený tachometr na hodnotu, která je pro vás příznivější.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Lépe poznáte případné problémy

Když kupujete auto pár let staré, jenom těžko na něm poznáte možné problémy. Auto je v podstatě zánovní, a tedy jeho stav bude stále dokonalý. Naopak u vozu, který má za sebou hodně let i stovky tisíc kilometrů není problém snadno na první pohled odhalit možné technické a jiné problémy, které auto může mít. A je jedno, zda jde o různé výměny, o korozi, nebo cokoliv další. Pokud i po takovém nájezdu je problémů minimum, opět to jenom potvrzuje kvalit zpracování.

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Největším soupeřem je pro stíhačku F-16 ruský Su-57, dokáže ji zaměřit, aniž by o tom věděla,“ srovnal letouny vysloužilý indický pilot
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
adbz.cz
adbz.cz
Jahody po něm rostou jako zběsilé: Řeč je o manganistanu