Bezpečnostní bublina chrání auta před koronavirem až do chvíle předání zákazníkovi

                   

Opatrnosti není nazbyt. Není žádným překvapením, že pandemie koronaviru v dohledné budoucnosti změní život, jak jej známe. Zatímco mnozí z nás zůstávají doma, podniky stále musejí fungovat, aby mohly platit své závazky, v tomto případě jde o výrobu aut. Aby Tata Motors zajistila bezpečí svých zákazníků, bude nyní uchovávat automobily kupců plastových bezpečnostních bublinách, aby tak zmírnila šíření Covid-19 od zaměstnanců k zákazníkům.

Kromě pandemie, která se na začátku roku 2020 dostala do centra pozornosti, měla indická automobilka v prvním čtvrtletí roku 2020 velmi rušné období. Mnoho z jejích vozidel, včetně Tiago, Tigor a Nexon, dostalo facelift a značka také uvedla na trh nový Altroz a Nexon EV. Jelikož poptávka i uprostřed pandemie vzkvétala, potřebovali prodejci najít řešení, jak bezpečně prodávat vozidla.

Proto Tata již vytvořila program důkladné dezinfekce svých vozidel, než je dodala zákazníkům. Koncem listopadu však přidali další úroveň ochrany, která zapouzdřila nová vozidla do plastové bezpečnostní bubliny, aby omezila fyzický kontakt, než zákazníci dorazí k prodejci, aby si vyzvedli své nové auto.

Spolu se svým novým konceptem PPE pro automobily chce společnost uvést na trh nové SUV Gravitas, derivát Harrieru se dvěma sedadly navíc. Kvůli narůstajícímu počtu případů a narušení dodavatelského řetězce se však debut nového vozidla odložil na začátek roku 2021. Indická automobilka také avizovala turbo-benzínovou verzi svého modelu  Altroz a mikro-SUV HBX, ale nejspíš se i tyto novinky s uvedením na trh zpozdí. 

Bez ohledu na to, kdy se budeme moci vrátit do normálu, je skvělé vidět takové důmyslné nápady, které bojují s nastalou situaci. Přestože se bublina v oblasti bezpečnosti dříve používala v klasickém automobilovém průmyslu, je úžasné ji vidět jako novou bariéru proti virům.

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub