Britové zvolili populární SUV, které budou vyhovovat i rodinám

                   

SUV a crossovery jsou v posledních letech velmi populárním typem vozu. Zatímco dříve dominovaly opravdu velká SUV, postupně se začaly vozy zmenšovat a objevila se kategorie s označením crossover. Ta sice vychází z plnohodnotných SUV, ale svou velikostí nedosahují takových rozměrů. I to je jeden z důvodů, proč jsou spojeny s tak velkým zájmem.

Jaký vůz je nejlepší?

Automobilky pochopitelně reagují na své zákazníky a jejich poptávku a tak chytají příležitost doslova za pačesy a chrlí jeden crossover za druhým. Na první pohled se to může zdát jako plus, jelikož díky tomu máme na výběr. Realita je však zcela opačná. Trh je přesycen a vybrat opravdu ten nejlepší může být oříšek, jelikož se v desítkách možností začněme pomalu ale jistě ztrácet.

Nároky jsou jasné

Crossovery i klasická SUV jsou dnes stále častěji poptávány jako vozy pro rodinu. Z toho ostatně plynou i nároky, které kupující mají. Je to hlavně pohodlí během jízdy, celková prostornost vpředu i vzadu, stejně jako je to i bezpečnost. Zapomínat nelze také na praktičnost, hlavně pokud jde o velikost zavazadlového prostoru. Kladem některých vozů tohoto typu může být i to, že si poradí s mírným terénem. I to je u některých lidí, třeba ze samot a okrajových lokalit vesnic, jeden z požadavků. A jaké vozy toto mohou splnit?

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Podívejte se na desítku nejlepších

Britský časopis Autocar se této kategorii vozů věnoval právě z pohledu jejich využití pro rodinu. A jaké vozy vyšly jako ideální kandidáti? Je to například Audi Q5, stejně jako nelze zapomenout na BMW X3. Osvědčenou volbou může být také Jaguar F-Pace, nebo také stylový Land Rover Discovery Sport. Opomenout bychom neměli ani nejenom dobře vypadající Mercedes-Benz GLC.

Potěšíme i fanoušky mladoboleslavské automobilky, jelikož ve výčtu doporučených možností se objevil také model Škoda Kodiaq, i když ten už možná můžeme stejně jako několik jiných kandidátů řadit spíše do kategorie plnohodnotných SUV. Dále výčet zahrnuje také vůz Alfa Romeo Stelvio, stejně jako Volvo XC60, nebo i zajímavý Seat Tarraco. Opomenout bychom také neměli jeden z nejprodávanějších modelů své kategorie, a to Mitsubishi Outlander PHEV. Vůz, se kterým můžete jezdit i na elektřinu a například v Praze parkovat zdarma.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Prémiové značky dominují

Pokud se podíváme na výčet nejlepších vozů této kategorie, najdeme v nich celou řadu prémiových značek. To jistě není náhoda, jelikož kdo jiný by se mohl pyšnit precizností a špičkovými vlastnostmi, než právě tyto automobilky. Bohužel nemusí být pro každého, a to hlavně s ohledem na jejich cenu. To už je ale věc druhá.

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články