Britové zvolili populární SUV, které budou vyhovovat i rodinám

                   

SUV a crossovery jsou v posledních letech velmi populárním typem vozu. Zatímco dříve dominovaly opravdu velká SUV, postupně se začaly vozy zmenšovat a objevila se kategorie s označením crossover. Ta sice vychází z plnohodnotných SUV, ale svou velikostí nedosahují takových rozměrů. I to je jeden z důvodů, proč jsou spojeny s tak velkým zájmem.

Jaký vůz je nejlepší?

Automobilky pochopitelně reagují na své zákazníky a jejich poptávku a tak chytají příležitost doslova za pačesy a chrlí jeden crossover za druhým. Na první pohled se to může zdát jako plus, jelikož díky tomu máme na výběr. Realita je však zcela opačná. Trh je přesycen a vybrat opravdu ten nejlepší může být oříšek, jelikož se v desítkách možností začněme pomalu ale jistě ztrácet.

Nároky jsou jasné

Crossovery i klasická SUV jsou dnes stále častěji poptávány jako vozy pro rodinu. Z toho ostatně plynou i nároky, které kupující mají. Je to hlavně pohodlí během jízdy, celková prostornost vpředu i vzadu, stejně jako je to i bezpečnost. Zapomínat nelze také na praktičnost, hlavně pokud jde o velikost zavazadlového prostoru. Kladem některých vozů tohoto typu může být i to, že si poradí s mírným terénem. I to je u některých lidí, třeba ze samot a okrajových lokalit vesnic, jeden z požadavků. A jaké vozy toto mohou splnit?

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Podívejte se na desítku nejlepších

Britský časopis Autocar se této kategorii vozů věnoval právě z pohledu jejich využití pro rodinu. A jaké vozy vyšly jako ideální kandidáti? Je to například Audi Q5, stejně jako nelze zapomenout na BMW X3. Osvědčenou volbou může být také Jaguar F-Pace, nebo také stylový Land Rover Discovery Sport. Opomenout bychom neměli ani nejenom dobře vypadající Mercedes-Benz GLC.

Potěšíme i fanoušky mladoboleslavské automobilky, jelikož ve výčtu doporučených možností se objevil také model Škoda Kodiaq, i když ten už možná můžeme stejně jako několik jiných kandidátů řadit spíše do kategorie plnohodnotných SUV. Dále výčet zahrnuje také vůz Alfa Romeo Stelvio, stejně jako Volvo XC60, nebo i zajímavý Seat Tarraco. Opomenout bychom také neměli jeden z nejprodávanějších modelů své kategorie, a to Mitsubishi Outlander PHEV. Vůz, se kterým můžete jezdit i na elektřinu a například v Praze parkovat zdarma.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Prémiové značky dominují

Pokud se podíváme na výčet nejlepších vozů této kategorie, najdeme v nich celou řadu prémiových značek. To jistě není náhoda, jelikož kdo jiný by se mohl pyšnit precizností a špičkovými vlastnostmi, než právě tyto automobilky. Bohužel nemusí být pro každého, a to hlavně s ohledem na jejich cenu. To už je ale věc druhá.

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejstarší revolver na světě je starý přes 400 let: byl trochu „zaostalý“, ale přesto velmi efektivní. Vlastnil ho důstojník za 30leté války
Události247.cz
Události247.cz
Dokonce i zboží v akcích je čím dál dražší. Slevy navíc nemohou starší lidé často vůbec využít
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Novým divem světa se staly duhové hory v Peru. Objevily se díky globálnímu oteplování
adbz.cz
adbz.cz
Čisté plechy bez zdlouhavého drhnutí: Stačí je posypat práškem do pečiva a postříkat citronovou šťávou