Do těchto měst raději nejezděte autem. Patří mezi nejvíce přetížená. Která to jsou?

                   

Počet auto stoupá doslova raketovým tempem. To se výrazně podepisuje na tom, jak se ucpávají především velká města. Sice se místní úředníci snaží podporovat MHD nebo jízdy na kole, ale je to málo platné. Nejenom během špičky se může objevit celá řada kolon, která řidiče zdrží na desítky minut, ale i na hodiny.

Celosvětový problém

Nejde pouze o problém u nás, tedy v České republice. Jedná se o celosvětový problém, který se zatím nedaří efektivně řešit. Rozhodli jsme se zmapovat jednotlivá města a podívat se, kde je situace úplně nejhorší. Do takových měst se raději autem nevydávejte, jelikož pravděpodobnost že dorazíte včas, je téměř nulová.

Jaká města jsou nejvíce přetížená? Potívejte se

Zajímá vás, která města jsou těmi nejvíce přetíženými? Pojďme na ně. Ještě předtím dodejme, že součástí této statistiky je i procentuální přetížení. Tedy hodnota, která ukazuje na to, o kolik procent více tráví řidiči v daném městě oproti stavu, kdy by bylo prázdné.

Tím nejvíce ucpaným městem je Mumbai. Toto indické město dosáhlo na hodnotu celých 65 procent. Podobně jsou na tom i další města, jako je třeba Bogota, která má 63 procent. Pokud byste chtěli vyrazit do Peru, pozor na město Lima, které dosahuje přetížení 58 procent. Stejně je na tom i Dillí v Indii. Kdo se rozhodně zajet si na východ, konkrétně do Moskvy, ten také nebude nijak nadšený, jelikož zde je přetíženost 56 procent.

Jak jsou na tom další města?

Hlavní pětici máme zmapovánu. Tou ale náš přehled rozhodně nekončí. Nelze zapomenout na ty další, jako je Istanbul, Jakarta, Bangkok, Mexico City a také Recife. Kdo plánuje v těchto městech cesty autem, nezávidíme mu.

A jak je na tom Evropa?

Vzhledem ke vzdálenosti některých měst není moc pravděpodobné, že se do nich jako motoristé dostanete. Proto se zaměříme také na města, kde je šance větší. Tedy na města v Evropě. Tím nejpřecpanějším je rozhodně Moskva. A za ní Istanbul. Obě města se objevila už v žebříčku celosvětovém. Dále je to také Bukurešť, Petrohrad a Kiev.

Jestliže máme pokračovat a zaměřit se na kompletní desítku, nelze opomenout také irský Dublin, nebo pro nás celkem blízké polské město Łódź. Dále je to Novosibirsk, další polské město a to Krakow, a dále ještě Edinburh. Skutečně si myslíte, že je cesta autem v některém z nich dobrý nápad?

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články