Euro NCAP otestovalo další čtyři vozy. Opel nezískal plný počet

                   

Není lepší zjištění bezpečnosti automobilu, než jsou testy Euro NCAP. Dochází k nim pravidelně u nových vozidel a jsou dobrým vodítkem pro toho, kdo chce zjistit, jak je případné plánované auto bezpečné. Aktuálně testy prošla další čtveřice. Podívejme se, jak vozy dopadly.

Mazda CX-30

Ta doslova nadchla v hodnocení bezpečnosti dospělých, jelikož získala 99 procent. Tímto si Mazda CX-30 jistě získá na popularitě. V oblasti bezpečnosti dětí to bylo také dobrých 86 procent. Podívejme se také na bezpečnost chodců – 80 procent a bezpečnostní systémy – 77 procent. Je jasné, že tady o plném bodovém hodnocení pěti hvězd nemůže být pochyb.

Mercedes GLB

I tady můžete očekávat 5 hvězdiček, což jasně potvrzuje celkovou bezpečnost vozu. U dospělých dostal 92 procent a u dětí 88 procent. Tedy o kousek více než u Mazdy. Bezpečnost chodců byla hodnocena 78 procenty a zabezpečovací systémy 74 procenty. I tady je v celkovém hodnocení jasné, že si zajímavý Mercedes GLB pětici hvězdiček si auto zaslouží.

Ford Explorer

Kdo má v hledáčku tento model vozu, tomu prozradíme, že i on získal v hodnocení Euro NCAP všech pět hvězd. Bezpečnost dospělých byla hodnocena 87 procenty a bezpečnost dětí byla podobná, a to 86 procent. Bezpečnostní systémy získaly 76 procent. Kde ale auto pokulhává, to je bezpečnost chodců, kde získalo jenom 61 procent. Na druhou stranu vzhledem k jeho velikosti to je poměrně pochopitelné.

Opel Corsa

Po trojici SUV jdeme na něco menšího. A hned na úvod prozradíme, že vůz Opel Corsa nezískal plný počet, ale jenom 4 hvězdičky. Bezpečnost dospělých byla hodnocena 84 procenty a bezpečnost dětí dokonce 86 procenty. Dosud je vše v pořádku. Problémy má auto v oblasti bezpečnosti chodců, kde získalo jenom 66 procent, a dále v oblasti bezpečnostních systémů. Tato oblast byla hodnocena 69 procenty.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články