Honda ve skvělém stavu má najeto neuvěřitelných 763 tisíc kilometrů

                   

Osmá generace modelu Honda Civic, je pro své zaoblené tvary u našich severních sousedů lidově přezdívaná „Ufo“. I přes tuhle nepříliš lichotivou přezdívku jde ovšem o kvalitní vůz, který vydrží prakticky všechno. Příkladem za všechny je Polák, který ve své Hondě Civic najezdil za jedenáct let už neuvěřitelných 763 tisíc kilometrů.

Auto je navíc ve skvělém stavu a rozhodně nevypadá, že by mělo jít do starého železa. Pravděpodobně jej podědí někdo z mladších příbuzných stávajícího majitele.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Perfektní stav

Pětidvéřový černý hatchback, který si můžete sami prohlédnout na přiložených obrázcích, sice vykazuje jistá drobná opotřebení, jde ale spíše o kosmetické vady na krásy. Motor prý šlape jako hodinky, všechny mechanické složky vozu jsou ve skvělém stavu a na brzdy je spoleh. Lehké oděrky čalounění či ohmataný volant jsou v tomto kontextu jen maličkostí.

Majitel věrný značce

Asi nepřekvapí, že majitel tohoto rekordmana zůstane v případě pořízen nového auta věrný známé japonské značce. Na sociálních sítích se zmínil, že zvažuje pořízení nové Hondy Civic, tentokrát už půjde o desátou generaci. Ta sice změnila rozměry a o mimozemskou přezdívku předchozích modelů tak přišla, stále by se však mělo jednat o kvalitně zpracovaný kousek. Na trhu už je tři roky a jeho recenzenti zatím vesměs pějí chválu, pochopitelně s přihlédnutím ke kategorii auta.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Nová Honda Civic desáté generace, o kterou má Polák zájem, se v základní výbavě prodává v přepočtu za necelý půlmilion a v Polsku je o něco levnější než u nás. Tento model se může kromě zmodernizovaného zevnějšku a několika užitečných vychytávek pochlubit těmito charakteristikami:

  • Motor: benzinový 1.5 VTEC TURBO s výkonem 182 koní a točivým momentem 240 Nm a s manuální šestistupňovou převodovkou
  • Emise CO₂: 133 g/km
  • Kombinovaná spotřeba: 6,1 l/100 km
  • Objem zavazadlového prostoru: 420 l
Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články