Hráli na Playstationu GTA a pak sedli za volant. Jeden předjíždí na trávě, druhý driftuje a bourá v BMW do semaforu

Někdy je inspirace „beztrestným“ světem počítačových her natolik zřejmá, že dotyční jedinci mají snad konzoli i v palubní desce. A bokem auta kosí semafory jako hrušky.

i Zdroj fotografie: STOPCHAM
                   

Po zhlédnutí dnešní krátké ukázky z palubních kamer, kterou vám přinášíme opět ve spolupráci s YouTube kanálem STOPCHAM, myslím mnohé z vás napadne to stejné, co napadlo mne: tihle borci museli položit ovladače s GTA nebo Gran Turismem na Playstationu, vstát od celodenní „namáhavé práce“ před obrazovkou televize a sednout v reálu za volant. A přenést si „návyky z konzolí“ do skutečného provozu. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Pojďme se na ten výkvět slušného chování na silnicích podívat společně.

Nejdřív s Cliem na trávník, pak s BMW bokem do sloupu

Situace máme dvě, obě jsou velmi „výživné“ a jdou v sestřihu po sobě, nechali jsme je tedy pochopitelně pohromadě. V té první nás do té doby zcela předpisově jedoucí řidič s Cliem náhle překvapí „prudkou levou“ do travnatého dělícího pásu, ve kterém snad míní předjet Focus jedoucí před ním. Skutečné důvody takovéhoto počínání se zřejmě nikdy nedozvíme, ale celé to vypadá natolik bizarně, že inspirací mohl být snad jen opravdu Playstation. Tam je tohle bez problémů možné, levá nebo pravá, je to přece úplně jedno.

Frajer s Passatem TDI chtěl předjet kolonu při zipování. Objevil se ale obrubník a měl na to jiný názor

Ostatně také napovíme, že už po akci, na křižovatce, se řidič Focusu neudržel, vystoupil z auta a svůj „stín“ zřejmě počastoval ne příliš publikovatelnými slovy. Na videu to příliš není vidět, při bližším prozkoumání však řidiče uvidíte. Druhé video je pak ještě zajímavější, to je již „punk“ a Playstation v celé kráse. Dovedu si celkem představit ony mladé borce, jak se jízdou v bavoráku baví a zkouší zadriftovat, kde to jenom jde. A ano, borce, tohle na dámu moc nevypadá. Ty většinou podobně ujeté nápady nemají.

Když jsou ambice větší než schopnosti

Jak pokus o drift (nebo jen špatně vybraná zatáčka) dopadne, můžete posoudit ve videu, které následuje hned po Cliu jezdícím po středových pásech. Ke stojícím autům na semaforech se náhle bokem přiřítí starší BMW, aby vzápětí „přistálo“ na sloupu onoho semaforu, až se celá konstrukce zakymácí. I pro řidiče, na jehož dveře náraz přímo mířil, to musela být nepříjemná situace, speciálně krční páteř tady trpí nekontrolovaným vychýlením těla/krku do strany po nárazu.

Boreček ve starém BMW, tepláky Nike a tričko z Lidlu, si jde vyřídit účty. Tohle je vrchol arogance, totální průšvih na videu

Co dodat? Ambice některých jedinců velmi silně nekorespondují s jejich opravdovými schopnostmi a možnostmi, to se týká zejména řidiče v BMW. Incident se středovým pásem bereme jako tak trochu „klukovinu“, není z něj patrné, jestli se posádka v Cliu chtěla jen pobavit, nebo Focus opravdu předjet. Navíc se po několika vteřinách způsobně zařadila zpátky na silnici. Byť to mezitím ve zpětném zrcátku Focusu muselo vypadat opravdu zajímavě. A jeho řidič se na křižovatce rozčiloval plným právem.

S BMW je to malinko složitější. Evidentně v rychlosti mimo město legální a evidentně stylem, kterým by mohl „sejmout“ i někoho jiného než semafor. Zde to naštěstí skončilo autodestrukcí jako v každém správném akčním filmu, ale co příště? Co když tam bude někdo na kole nebo motocyklu? Tak to celkem zásadně odnese. Co s někým, kdo si plete křižovatku s Playstationem? Dejte nám vědět do diskuse pod článkem, děkujeme!

Zažili jste někdy něčí podobný „úlet“ na vlastní oči?

Zdroj: STOPCHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články