Hybridy jsou budoucnost. Tyto jsou podle odborníků nejspolehlivější

                   

Hybridní vozy mají být určitou budoucností automobilismu. V městě přijde vhod jejich elektromotor, zatímco mimo něj klasický motor spalovací a dostatečně velká nádrž. Pokud plánujete už nyní hybridní auto pořídit, a to nejenom nové, ale klidně ojeté, dejte na rady Britů. Ti sestavili žebříček nejlepších hybridních vozidel. A nutno říci, že některé překvapí.

Jaký je nejlepší?

Informace o tom, který hybridní vůz je nejlepší, byly sestavovány celkem jednoduše. Došlo k tomu, že byly monitorovány data od více než 18 000 lidí, kteří hybrid měli. A ti se mohli vyjádřit v tom smyslu, jak jsou s vozem spokojeni a hlavně v tom smyslu, kolikrát byli za poslední rok v servisu, s čím tam byli a jak dlouho trvala oprava.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

A výsledkem této ankety jsou zajímavé hybridní vozy, které lze na základě dat majitelů označit za spolehlivé. A tím nejlepším je podle tohoto hodnocení Lexus CT z roku 2011. Toto auto má index spolehlivost 99,5 procent, což je velmi vysoká hodnota. Když už se vyskytl nějaký drobný problém, tak to bylo s akumulátorem.

Jak jsou na tom další auta?

Vítěze tedy máme. A jak jsou na tom další auta využívající hybridní pohonné ústrojí? Na druhém místě se umístila Toyota Auris Hybrid. I ta dosáhla celkem zajímavého a rozhodně také celkem uspokojivého výsledku, který činí 98,5 procent. Za tímto modelem, a to na třetím místě, se potom umístil Lexus RX, který má index spolehlivosti 97,7 procent. I toto je velmi dobrá hodnota.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Pokud se podíváme i na TOP5 hybridů, nelze zapomenout také na model Lexus IS, a to konkrétně na modelový rok 2013. Ten se pyšní indexem spolehlivosti o hodnotě 96,6 procenta. A nejlepší pětici uzavírá Toyota Prius, konkrétně generace z let 2009 – 2015, která dosáhla v tomto hodnocení indexu spolehlivosti o hodnotě 92,8 procenta.

Potvrzení pověsti

Pro mnohé nemusí být daná čísla žádným překvapením, jelikož jde v podstatě o potvrzení pověsti, kterou Toyota na automobilovém trhu dlouhodobě má. A jak je vidět, tato pověst se může vázat také k hybridním autům.

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články