Jaguar a Land Rover budou používat motory svého konkurenta. Jaké?

                   

Už v průběhu června se objevila informace, že velcí rivalové na poli automobilového průmyslu budou spolupracovat. Máme na mysli automobilky Jaguar a Land Rover, které se rozhodli pro spolupráci s BMW. A to v oblasti elektromobilů a elektro pohonů. Pravděpodobně počátky spolupráce přináší řadu pozitiv, jelikož podle posledních informací se bude vzájemná kooperace ještě rozšiřovat.

Jaguar a Land Rover nemají dokonalé motory

Vozy Jaguar a Land Rover jsou symbolem dokonalosti. Skvělý vzhled, perfektní jízdní vlastnosti, komfort a luxus, stejně jako bezpečnost. A také dobrý výkon. jediným problémem u silných motorů je jejich spotřeba. Je sice pravdou, že tuto věc majitelé těchto vozů zase až tolik neřeší, ale přesto je to věc, která koncernu JLR může kazit jméno. Proto se rozhodl spolupráci s BMW rozšířit novým směrem.

Rozšíření vývoje i do oblasti spalovacích motorů

Současná spolupráce koncernu Jaguar – Land Rover a BMW je založena na společném vývoji alternativních pohonů. Tedy především motorů pro elektromobily. Podle posledních informací by mělo dojít k rozšíření spolupráce i do oblasti spalovacích motorů. Z toho by měly profitovat obě strany.

Koncert JLR se může těšit na nové motorizace, a to v podobě čtyř a šestiválce. BMW díky tomu může navýšit produkci svých motorů a tak zvýšit zisky. K tomu všemu přidejme i vzájemnou spolupráci, které může v budoucnu znamenat představení zajímavých motorizací, které dokážou porazit ostatní konkurenty na automobilovém trhu.

Je důvodem i špatný finanční stav Jaguaru?

Spekuluje se o tom, že důvod této spolupráce je ještě jeden. Když se podíváme na ekonomické výsledky Jaguaru, je jasné, že se automobilce příliš nedaří. Koupě motorů od BMW tak může být logickým krokem, jak ztrátu postupně mírnit. Nákup hotového motoru může vyjít levněji, než investice do vlastního vývoje, a to dost možná i s nejistým výsledkem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články