Jak řídit auto s přívěsným vozíkem

                   

„No jo, vono dopředu se to jezdí, ale zacouvat, to už holt chce fištróna,“ přesně tak zní známá hláška z oblíbeného českého filmu. A přesně to bychom mohli říct velké většině řidičů, kteří se pokouší o jízdu s přívěsným vozíkem. Ne, situace sice není úplně tak hrozná, jak by se mohlo zdát, ale někdy je skutečně lepší přenechat jízdu druhým. Jestliže však člověk dodrží pár jednoduchých, ale zcela zásadních pravidel a rad, pak se nemá čeho bát a jako pan Pávek skutečně nedopadne.

Vše už začíná u plánování trasy. Pokud si člověk zvolí vhodnou cestu, pak by jej nemělo nic překvapit. Ušetříte si nejen své nervy, ale předejdete případným komplikacím. Pokud už někam budete muset couvat, zkuste si to nejprve někde nanečisto, na širokém prostranství. Jen tréninkem dostanete do ruky, potažmo volantu, ten správný cit pro každý milimetr. Naučíte se znát přívěs jako své auto, navíc se budete schopni v budoucnu vypořádat i s přívěsy a vozíky jiných rozměrů. K těmto účelům poslouží i kondiční jízdy v autoškole.

Když už vyrazíte na cestu, nechvátejte. Je docela dost možné, že se kolem vás proženou i kamiony, ale jízda s vozíkem není závod. Je třeba dbát zásad silničního provozu a zbytečně neriskovat. Ohrozíte tím zbytečně sebe, okolí, i svůj náklad. Může se také stát, že během jízdy se budou ozývat hlasité rány a ucítíte trhavé škubání. Je to normální. I připojený vozík reaguje na nerovnosti, jen není tak dokonale odpružený jako váš vůz. Uvědomte si, že vaše vozidlo připojený vozík táhne, tudíž se občas nechá strhnout. Nenechte se tím však rozhodit a pokračujte plynule až do cíle své trasy.

Nemáte-li však vozík vlastní a potřebujete jej zapůjčit na jedno odpoledne, nebo i delší dobu, můžeme vám pomoci. Půjčovna přívěsných vozíků Brno navíc stálým zákazníkům nabízí slevy na půjčovném, takže s námi tak i ušetříte. Jakýkoliv vozík je vždy nachystaný a připravený k okamžité jízdě. Rádi vám ukážeme a vysvětlíme, jak vybraný vozík připojit, jak s ním zacházet a upozorníme na případné chyby a neduhy, které řidiči s vozíky podnikají.

Na internetových stránkách www.pujcovnaprivesubrno.cz si jednoduše najdete svůj vozík podle uvedených parametrů. Ceny půjčovného startují na pouhých 450 Kč za den a vybírat si můžete až ze 42 vozíků. Půjčovna vozíků za auto Brno je tu pro vás každý den do 18 hodin. Budeme se těšit na vaši návštěvu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články