Jak se dostat z malého parkovacího místa během několika vteřin?

                   

Podélné parkování je strašákem každého řidiče

Nejen dobře zaparkovat, aby vůz nestál v silnici, ale také si nechat patřičné místo vpředu i vzadu na to, aby se komfortně vyjíždělo. To už hodně úkolů pro jedno zaparkování vozu! A nakonec přijede z každé strany nové auto, které vás „zavře“ a vy nemůžete ani tam, ani zpátky, opomineme-li popojíždění tam a zátky, vždy o pár centimetrů.

Pokud jde o zaparkování do malých parkovacích míst, existují stovky videí, kdy se kaskadéři trefují s použitím ruční brzdy mezi dvě zaparkovaná auta, kam postaví vůz jakoby nic. A jak z takové mezírky ven, aniž byste museli ztrácet drahocené minuty a palivo?

Výjezd z malého místa pomocí ruční brzdy

Abyste nemuseli pořád popojíždět sem a tam, ukáže vám jeden brazilský policista techniku, jak rychle vyjet z uvíznutého vozu. Zřejmě šlo o instruktora, který žákům ukazoval správný grif. Nevyjíždí mezi skutečnými auty, postačí mu kužely, umístěné těsně před a těsně za autem. Potřebuje k tomu jen auto s předním pohonem, vypínatelný protiskluz a klasickou ruční brzdu.

Jak na to

Při takovém kaskadérském manévru stačí pouze vůz zabrzdit ručkou, zařadit jedničku spolu s podržením spojky a počkat, až auto začne vyhrabávat bokem ven. Ruční brzda se postará o zablokování zadních kol, aniž by povolila větší posun vpřed. Po „přizvednutí“ vozu ve správný okamžik pak stačí uvolnit ruční brzdu a srovnat kola. Z malého prostoru se dostanete během několika vteřin.

Pokud se chcete podobný kousek naučit, raději si prvotní cvik naučte na prázdném parkovišti. Nezapomeňte, že na podobný trik potřebujete vůz s pohonem na přední kola, se čtyřkolkou nebo zadokolkou to nepůjde vůbec.

Zdroj fotografií: wikimedia.org

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruští piloti mají nad ukrajinskými bezkonkurenční výhodu: vidí je totiž mnohem dříve a pálit mohou z dálky až 400 km, bránit se jim nemohou
Události247.cz
Události247.cz
Nejistý osud Ruska: Pád Putina bude možná horší, než konec Stalina. Na místo šéfa Kremlu může nastoupit někdo daleko krutější
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy
adbz.cz
adbz.cz
Loupání česneku už nebude noční můrou. Za pár sekund se dá úplně bez pomůcek oloupat celá palice