Nejlepší japonská auta, která budou uvedena na trh v roce 2022. Autíčkáři se mají na co těšit a Němci by se měli bát

V roce 2022 se očekává premiéra hned několika zajímavých novinek z japonských výrobních hal. Některé z nich jsou na první pohled opravdu ohromující.

i Zdroj fotografie: Toyota
                   

Japonsko je proslavené mimo jiné také automobilovou výrobou. Sídlí zde hned několik automobilek, které se pravidelně perou a nejvyšší příčky všemožného hodnocení. Ať už se jedná o Toyotu, Hondu, Mazdu či Subaru, všechny tyto automobily disponují velmi kvalitním zpracováním. Japonci mají s výrobou ať už automobilů nebo třeba motocyklů velké zkušenosti. V roce 2022 je naplánováno hned několik premiér velmi lákavých a zajímavých automobilů. Mezi nimi se ukážou jak obyčejné rodinné vozy, tak i sportovní nebo SUV modely.

Honda Civic Type R

Automobilový výrobce Honda se netají tím, že má v plánu co nejrychleji přeměnit svou nabídku vozidel se spalovacími motory. Nahradit by je měly již během krátké doby elektromobily. Honda Civic Type R je pro mnohé fanoušky čistě sportovní záležitostí. Mnoho řidičů by tak elektrický pohon u podobných typů vozidel zrovna moc neuvítali. Toho si je vědoma i samotná automobilka, která dospěla k názoru, že i přes co největší elektrifikaci své flotily, zůstane právě Civic Type R se spalovacím, konkrétně benzínovým motorem.

iZdroj fotografie: Honda

Fanoušci se tak mohou v roce 2022 těšit na uvedení do sériové výroby. Podle dostupných informací by měl být nový model vybaven dvoulitrovým benzínovým agregátem o výkonu 235 kW, který bude nabízen s pohonem všech čtyř kol. Představení nové Hondy Civic Type R proběhne někdy začátkem jara, přičemž v Evropě bude dostupná až koncem příštího roku.

Toyota GR Corolla

Další velmi očekávanou novinkou, které by se měli fanoušci dočkat v příštím roce, je Toyota GR Corolla. Podle japonské automobilky se jedná o vrcholný model sportovně orientované řady GR, do které patří mimo jiné také GR Yaris. Ten zaznamenal zanedlouho po svém uvedení do výroby obrovskou poptávku. Nová GT Corolla by však měla být ještě úspěšnější. Její výkon by se měl podle oficiálních informací vyšplhat na vyšší hodnotu než u Yaris.

iZdroj fotografie: Toyota

Nová GT Corolla bude vybavena motorem o objemu 1,6 litru, který bude vozidlu dodávat výkon 191 kW. Japonská automobilka však navzdory zvýšení výkonu v porovnání se zmiňovaným modelem Yaris snížila cenu. K dostání tak bude výkonnější a levnější automobil, který by díky těmto vlastnostem měl dobýt trh. Stejně jako Honda, i Toyota se rozhodla využít pohon všech kol. V kombinaci s šestistupňovou manuální převodovkou tak nabídne jedinečný zážitek z jízdy.

Toyota Mirai

Japonská automobilka Toyota představila nový model s vodíkovým pohonem. Jeho dojezd činí až 650 kilometrů, což je hodnota přinejmenším srovnatelná s běžně vyráběnými elektromobily. Přestože byl první model s vodíkovým pohonem představen už v roce 2016, zásadní problém stále představují vodíkové stanice. Ty se nacházejí pouze na vybraných místech a pro mnohé jsou téměř nedostupné. Nový model přinese jednu zásadní změnu, a to pohon zadních kol. Jeho výkon je 134 kW a zlepšena má být kromě ovladatelnosti i agilita.

iZdroj fotografie: Toyota

Mazda 6

Novinka od Mazdy se dočká své premiéry už příští rok. Japonská automobilka dodrží své sliby a automobil dostane pohon zadních kol a výkonný šestiválcový motor. V nabídce bude jak benzínová, tak naftová verze. K dostání bude také elektrická a plug-in hybrid verze. Co se týče vzhledu, dostala nová Mazda 6 jedinečnou futuristickou vizáž, která zaujme hned na první pohled. Zatím není jasné, jestli bude nový model dostupný také s manuální převodovkou. Její výkon by se však měl pohybovat vysoko, konkrétně to bude až 257 kW.

iZdroj fotografie: Mazda

Subaru WRX STI

Zatímco předchozí generace Subaru WRX byla pro mnohé zklamáním, nový model by měl po své premiéře v roce 2022 uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky. Novinka má nový čtyřválcový motor o objemu 2,4 litru. Chybět nebude ani turbodmychadlo a manuální 6stupňová převodovka pro lepší prožitek z jízdy. K dispozici bude také převodovka Subaru Performance Transmission, která kombinuje automat s řazením pomocí pádel pod volantem. Řidiči se tak mohou částečně vžít do světa závodních automobilů.

iZdroj fotografie: Subaru

Výkon se však proti minulému modelu příliš nezvýšil a jeho hodnota je 200 kW. Použitím nové technologie si však Subaru slibuje lepší odezvu na plynu a menší prodlevu turbodmychadla. Subaru pro co nejlepší přenos výkonu využívá také pohon všech kol, který má zajistit maximální trakci na každém povrchu.

Který z uvedených japonských modelů se vám nejvíce zalíbil?

Zdroj: JapanMotors

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články