Jaké vozy dominují v Německu? Která auta jsou očekávatelná a která překvapí?

                   

Německo patří na evropském trhu dlouhodobě mezi země, kde se vozy prodávají opravdu dobře. Aktuálně se objevil žebříček aut z první poloviny roku 2019, které v Německu dominovaly. Máte své favority a zajímá vás, zda jsou na předních příčkách? Pojďme se podívat.

Prodalo se více vozů než loni

Než se podíváme na samotný žebříček automobilů, je třeba začít celkovým pohledem. V první polovině roku 2019 se v Německu prodalo 1,85 milionů nových automobilů. To jenom potvrzuje, že jde o důležitou zemi pro automobilový trh. I když v řadě zemí zájem o nová auta klesá, tak Německo ukazuje, že zde je zájem stále celkem velký. Jde o zlepšení oproti loňskému roku o zhruba 0,5 procenta. Může se to zdát jako malé číslo, ale v přepočtu na počet prodaných aut není.

Jaké vozy jdou nejvíce na odbyt?

Pojďme se podívat na daný žebříček, který má na prvních třech pozicích stejnou automobilku. A jistě nemusíme dodávat, že je to domovský Volkswagen. Němci jsou zkrátka věrni a tak nejprodávanějším vozem za první polovinu letošního roku je Volkswagen Golf, kterého se prodalo 106 366 kusů. Hned na druhém místě je Volkswagen Tiguan, ale už s poměrně velkou ztrátou, jelikož tohoto modelu se prodalo jenom 43 383 kusů. Na třetím místě je Volkswagen Polo, kde je počet prodaných vozidel na čísle 33 530 kusů.

Jaké další vozy jsou v Německu populární?

V našem žebříčku pokračujeme dále. A to čtvrtým místem, kde je další domácí automobilka. Konkrétně se jedná o Mercedes třídy C, kterého se prodalo 32 132 kusů. Pátou pozici bere Ford Focus, kterého se prodalo 31 877. Jemu dýchá na paty s počtem prodaných vozů 31 302 kusů Volkswagen T-Roc.

Pokud se podíváme na pokračování žebříčku, tak u nás tolik populární Škoda Octavia je v Německu až na sedmém místě. Za ní je následně Volkswagen Passat. Devátou a desátou příčku uzavírají modely od Audi. Konkrétně jde o Audi A4 a poté o Audi A3.

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články