Kouzlo Vin: Jak si koupit auto, které je tisíce kilometrů daleko?

                   

Život nám dnes v tolika směrech usnadňují technologie a internet. K tomu, abyste odvedli svou práci, už někdy stačí pouhé kliknutí – šetří čas i energii. Jednou z věcí, která nám byla výrazně usnadněna, je nakupování online, nemluvíme ovšem o levných položkách, které najdete na eBay nebo AliExpress. Mluvíme tu o nákupu automobilů.

Zatímco dříve jste museli být fyzicky přítomni, abyste zkontrolovali stav automobilu, nyní to zvládnete pouhým procházením online portálů a aukcí prodávajících auta, nebo si můžete najmout specialistu, aby to udělal za vás. A co je nejdůležitější, nyní můžete zkontrolovat stav vozu, a dokonce i jeho historii online. Vše, co potřebujete, je číslo VIN vozidla, které chcete koupit. Funguje jako magický klíč, který vám otevře skříňku všech tajemství, která před vámi může prodejce skrývat. To vám umožní zkontrolovat, zda vozidlo nebylo nahlášeno jako odcizené, zda je udaný počet najetých kilometrů skutečný nebo zda existují nějaké skryté nehody.

Vědět je lepší než vidět

VIN vám většinou řekne více, než dokážete zjistit podle zjevného vzhledu vašeho vozidla. Jedním z nejlepších způsobů, jak sílu VIN vyzkoušet, je online platforma carVertical.cz, která poskytuje přehledy o historii automobilů odolné proti neoprávněné manipulaci založené na bázi blockchainu.

Tento dekodér VIN vám pomůže vybrat si auto bezpečně, bez jakýchkoli potíží nebo podvodů, zejména pokud nejste v tomto ohledu zrovna odborníkem. Díky VIN dokáže carVertical získat přístup k historii vozidla, které chcete koupit, a zpracovat pro vás přehled.

Použití je jednoduché a snadné. Jediné, co musíte udělat, je zadat číslo na kartě, která je zobrazena na domovské stránce, a seznámíte se s nejrůznějšími detaily, které jsou spolehlivé, a to bez výjimek. Můžete zjistit, zda má auto za sebou nějaké nehody nebo zda nemá přetočené počítadlo kilometrů. Také můžete najít archivní fotografie nebo dokonce umístění VIN na těle konkrétního modelu.

Možnost zpětně vysledovat fotografický záznam vašeho automobilu vám umožňuje vyhodnotit jeho stav předtím, než se rozhodnete. To vám může pomoci věnovat zvýšenou pozornost jakémukoli druhu poškození, o kterém zpočátku nemusíte být informováni.

Připraví vás na rozhodování

Je také velmi dobré znát informace, jako je rok výroby, země, kde bylo vozidlo zaregistrováno nebo podrobeno prohlídce, kde bylo poškozeno atd. Také vám poskytuje informace o zemích, kde a kdy bylo vozidlo na prodej. carVertical uvádí také podrobnosti o vybavení, které bylo ve vozidle instalováno, abyste si mohli ověřit, zda je vše stále na svém místě. Tímto způsobem můžete zjistit, zda bylo s něčím manipulováno a zda máte o automobilu správné informace.

Historie vozidel NMVTIS poskytuje údaje o stavu vlastnictví, hodnotách tachometru, značce, úplné ztrátě a historii poničení. Pomocí carVertical můžete také zjistit stav pojištění vozidla, které chcete koupit. Takže i když je vůz v jiném státě nebo v jiné zemi, s takovýmto komplexním přehledem budete mít pravděpodobně pocit, že už víte všechno. Doufáme, že vám to pomůže v rozhodnutí, zda stojí za to, aby bylo vaše.

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články