Kuriózní anketa Ženské auto roku má svého vítěze. Vyhrála Mazda

                   

Ankety, ve kterých se vyhlašuje nejlepší auto světa, Evropy, nebo třeba České republiky jistě znáte. Možné jste ale neslyšeli o té, kterou lze označit jako Ženské auto roku. Ano, i taková existuje a nedávno došlo dokonce k vyhlášení výsledků. I když se může jednat o anketu celkem kuriózní, faktem je, že se o celé řadě auto často říká, že jsou určené právě pro ženy. Tak proč nezvolit to, které je pro ně nejlepší.

Co se hodnotí?

Zajímá vás, jaké parametry se v anketě Ženské auto roku hodnotí? Celkem 30 porotkyň z celého světa hledí na několik parametrů, které by měl vítězný model vozu mít. Aby v anketě Women’s World Car Of The Year vozidlo uspělo, musí zaujmout nejenom designem. Musí být také bezpečné, musí mít dobrý poměr ceny a kvality, stejně jako musí zajistit pohodlnou a také snadnou jízdu. Mezi další parametry patří třeba prostornost interiéru vpředu i vzadu, ekologičnost vozidla, ale i to, jak snadná je v něm přeprava dětí. Je toho celkem dost, a tak se může zdát, že vybrat to pravé auto není nejjednodušší.

Ženské auto roku 2019 vyhrála Mazda 3

Začněme rovnou tím, kdo v anketě Women’s World Car Of The Year vyhrál. Byl to vůz Mazda 3, kterému se ve všech hodnocených kategoriích dařilo oproti konkurenci nejlépe a že dokáže skvěle kombinovat vlastnosti, které byly posuzovány a které by měly ideálně vyhovovat každé ženě. Jako vítěz byl tento model vyhlášen před několika dny na autosalonu V Dubaji.

A jaké vozy Mazda 3 porazila? Konkurence byla rozhodně zajímavá. Pokud se podíváme na auta, které japonská automobilka porazila, tak musíme říci, že mezi nimi byly i skutečné skvosty. Třeba Tesla Model 3, stejně jako populární Audi e-tron. Poraženy však byly i modely jako BMW 3, nebo také Volvo S60. Mezi některými tak může Mazda 3 působit spíše jako průměrné auto. A jak se ukazuje, někdy to není na škodu, jelikož jedině tak dokáže splnit požadavky žen (ale samozřejmě i mužů) v řadě oblastí. A právě všestrannost je jeden z hlavních parametrů, na který se v anketě hledí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články