Majetek po Michaelovi Schumacherovi se nekompromisně tenčí. Okamžik, kdy bude bývalý závodník odpojen od přístrojů, se blíží

Peníze na péči o Michaela Schumachera docházejí, rodina rozprodává majetek. Kdo si chce koupit monopost F1, nebo třeba jen boty, má šanci.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Od nehody Michaela Schumachera uplynulo už mnoho let. Letos v prosinci už to bude přesně jedno desetiletí, kdy legendární pilot spadl na lyžích. Co bylo dál, všichni víme. Čas od času se objeví nějaké informace o tom, v jakém zdravotním stavu někdejší ikona závodů F1 je. Fanoušci po nich přímo lační. Pravda, nic jim po tom vlastně není, leckdy ani nejde o upřímný zájem, ale o touhu po senzaci.

Ikona závodů F1 bude už 10 let po úraze, o zlepšení se mlčí

Za sebe můžu říct, že patřím mezi lidi, kteří Schumachera měli rádi jako závodníka. Na dráze byl nemilosrdný, leckdy až hulvátský. Jsou známé případy, kdy se zachoval opravdu nečestně, nebo řekněme na hranici etiky. Ale jezdit uměl. Skvěle. V civilu šlo o příjemného muže, jenž vydělané miliony dělil mezi sebe a charitu. Přispíval takovými částkami, že mnohdy přeplatil i vlády jednotlivých států. A nemusel. Za to vždy měl můj obdiv.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V posledním roce před jeho nehodou jsem měl výhled na to, že se s Michaelem Schumacherem setkám v rámci jedné nejmenované řidičské akce. Bohužel na to nikdy nedošlo. Přišla zima a osud rozhodl jinak. Já to, že jsem závodníka nikdy nepotkal, přežil. On ono kritické lyžování téměř ne. Nehoda, zřejmě řada operací, rekonvalescence, léčba. Vše stálo rodinu miliony a miliony korun.

Náklady na péči o Schumachera jsou astronomicky vysoké

Už před lety proběhla médii informace, že týden péče o „Schumiho“ vyjde v přepočtu na 3 miliony Kč týdně. Devět a půl roku krát 52 týdnů, matematika je jednoduchá. A pro rodinu Schumacherových drsná. Psalo se o tom, že rodina prodává majetek, soukromé letadlo i nemovitosti, aby měla na péči dost peněz. Aktuálně je na prodej v rámci aukční síně Sotheby’s monopost F1, se kterým Schumacher na začátku milénia závodil.

Aktuální zdravotní stav Michaela Schumachera: Bývalý šéf Ferrari vysvětlil, kde teď je a jak se mu daří

Nikde není uveden jeho majitel. Nicméně ze starších běžně dostupných zdrojů lze dohledat, že tento závodní speciál zřejmě patřil právě samotnému Schumacherovi. Pravděpodobně jde o další snahu naplnit rozpočet na Michaelovu léčbu. Jestli je to pravda, je to signál, že peníze z rodinného konta opravdu mizí. A že manželka závodníka hledá způsoby, jak v péči vytrvat.

iZdroj fotografie: S vědomím Sotheby’s

Zcela upřímně si přeji, pokud tomu tak je, aby se stroj prodal za co nejvíce peněz. Pokud by peníze do budoucna rodině Schumacherových došly, mohlo by se stát, že by péče o Schumachera skončila. To se snad nikdy nestane. Cílem tohoto článku není spekulovat o tom, v jakém stavu Michael je, či není. Mimochodem na aukčním portále lze koupit i levnější věci než monopost F1. Boty, rukavice, štítek z helmy.

Z pozice fanouška, jenž měl Schumiho rád na trati, a ještě více ho obdivoval v civilním životě, si přeji jediné. Aby se Schumacher uzdravil. A pokud už to nejde jinak, ať je stále co prodávat a z čeho jeho drahou léčbu financovat. Jako filantrop, který za svého „aktivního života“ dal nezištně své miliony pro potřeby jiných, si to jistě zaslouží.

Koupili byste si něco po Schumacherovi?

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články