Majitel Volva S60 najel s tímto dieselovým vozem 800 000 kilometrů. Jak vypadá po takovém nájezdu?

Nájezd 800 000 km je u automobilu obdivuhodný. Majitel Volva S60 ukázal, v jakém stavu je vozidlo po takovém počtu najetých kilometrů.

i Zdroj fotografie: Volvo
                   

Některé automobily najedou bez poruchy méně, jiné zase více. Některé jsou dokonce schopné se přiblížit neuvěřitelné hranici 1 000 000 kilometrů. Relativně blízko tomu byl i řidič, který se svým automobilem Volvo S60 najel bez větší poruchy 800 000 kilometrů. Prozradil, jak vypadá jeho vozidlo po takové náloži ujetých kilometrů a co všechno musel už na voze vyměnit.

Neuvěřitelný nájezd i historie vozu

Pod kapotou automobilu, o kterém se mluví, je vznětový motor o objemu 2,4 litru. Majitel uvedl, že kromě běžných údržbových kroků a spojky neměnil na autě nic. Spojka (dvouhmota) vydržela okolo 500 000 km, poté se musela vyměnit. Tento automobil vyrobený v roce 2003 překonal řadu svých dobových konkurentů, protože nájezd 800 000 km je až neuvěřitelný a přál by si jej každý řidič.

iZdroj fotografie: Se souhlasem autazniemiec24

Tajemství tak velkého dojezdu?

Majitel Volva zároveň s úsměvem na tváři uvedl, že je zvědavý, jestli tolik vydrží i nové automobily. Prozradil také, že k takovému dojezdu je potřeba pečlivá údržba a dodržení všech výměn. Například výměnu oleje prováděl poctivě každých 15 000 kilometrů. Při prohlídce ukázal jak interiér vozu, tak karoserii. Za téměř 18 let provozu automobil zažil různé škrábance, odřeniny a další kosmetické vady. Ten nejdůležitější cíl však vůz splnil a nadále plní, protože spolehlivě jezdí dál.

Stav interiéru

Uvnitř automobilu je vidět opotřebovaný interiér, což není nic nečekaného při běžném používání 18 let. Vůz má kožené sedačky, na kterých se stáří projevilo asi nejvíce. Jsou popraskané, opotřebované a někde i potrhané.

iZdroj fotografie: Se souhlasem autazniemiec24

Kromě toho je však zbytek vnitřní části na své roky poměrně zachovalý s ohledem na to, jak dlouhé cesty už má za sebou. Majitel Volva bude dále bořit hranice rekordu a doufá, že překoná i 1 000 000 kilometrů.

Zdroj: autazniemiec24

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jak vypadá jedna z nejděsivějších atomovek v hojném ruském arzenálu: balistická raketa Satan (R-36M) připomíná světu, čeho se bát
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz.cz
adbz.cz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění