Majitelé se účastnili ankety a vznikl žebříček více i méně spolehlivých aut

                   

Nevyznáte se na automobilovém trhu a dost dobře neodhadnete, které auto je tím dobrým a které naopak špatným? Nejlepší je ptát se přímo těch, kteří s daným vozem jezdí. Pokud řeknou pravdu, může vzniknout zajímavá tabulka nejlépe, ale i nejhůře hodnocených vozů. Takový přehled pro vás v tuto chvíli máme. Vychází z ankety What Car? Díky tomu můžeme zmapovat nejlepší, ale i nejhorší vozy napříč jednotlivými segmenty. Tak pojďme na to.

Kompaktní SUV

Trend těchto vozů je aktuálně velký. Kompaktní SUV, nebo též crossover je celkem stylové auto, které se hodí jak do města, tak i mimo něj. A jaký je ten model, se kterým mají jeho majitelé podle ankety What Car? Nejméně problémů? To možná mnoho lidí překvapí, jelikož se nejlépe umístila korejská Kia Sportage. Model vyráběný od roku 2016 se dočkal ohodnocení o hodnotě 98,6 procenta, což je velmi vysoké a zajímavé číslo. Když pomineme pár problémů s brzdami nebo elektronikou, tak jde o auto, které by nemělo dělat problémy.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

To se však nedá říct o voze, který stojí přesně na opačném konci žebříčku a který získal hodnocení 78,4 procenta. Tímto vozem je Range Rover Evoque, vyráběný od roku 2011. I vzhledem k ceně a určité prestiži by se čekalo, že půjde o auto velmi kvalitní. Tak tomu ale není. Alespoň podle výsledků této ankety, nejčastěji se objevují problémy s elektrikou, dále se objevují také problémy s výfukem a zapomínat nelze ani na komplikace u motorizace. Lepší volbou tak může být třeba Renault Kadjar, nebo Nissan Qashqai, které patří do skupiny často opomíjených aut.

Segment D

Obecně jsou vozy v tomto segmentu hodnoceny celkem dobře, což může znamenat, že je téměř sázkou na jistotu. Pokud se podíváme na to, jaké auto vyšlo jako nejlepší, tak to bude možná další překvapení, a to Hyundai i40, vyráběný od roku 2012. Tento vůz se může chlubit hodnocením, kterému chybí jedna desetina k tomu, aby měl 98 procent. A nejde o jediné překvapení, jelikož dobře si v tomto segmentu stojí třeba i Kia Optima. Dále nemůžeme zapomenout na Volvo S60 / V60. Vzhledem k tomu, jakou má tato automobilka pozitivní pověst, je to spíše očekávatelné.

A jak je tomu na druhém konci žebříčku? Zde se nachází Jaguar XE, který může být pro mnoho lidí velkým zklamáním. Máme na mysli vůz od roku 2015, v naftovém provedení. Ten získal jenom 82,6 procent. Auto tedy není až tak prestižní, jak od něho očekáváme. Ne příliš lichotivě byl ohodnocen také Opel Insignia z let 2008 – 2017, který získal 85,4 procent.

Sportovní vozy

Pokud hledáte něco opravdu výjimečného, tak co vsadit na sportovní vůz, který kromě svého designu nabídne také unikátní zážitek z jízdy? Pokud se chcete vydat touto cestou, dejte si pozor na to, co zvolíte. Pokud to bude BMW M4, auto od roku 2014, rozhodně to nebude chyba. Spolehlivost značky a vozu potvrzuje hodnocení 99,3 procenta. A co pokud nechcete Bavoráka? Nemusíte zoufat, jelikož dobrou volbou je také Mazda MX-5, která dosáhla na hodnocení 96,5 procenta, což také není rozhodně nijak málo.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Co ale v segmentu sportovních vozidel raději nekupovat, a to podle výsledků ankety What Car? Je to Mercedes třídy C. Hlavním problémem tohoto vozu, je především motor a také spojka. Auto získalo výsledek 83,8 procenta. To už je lepší volbou takový Ford Mustang, ale i tady musíme říci, že ten si v porovnání s hodnotou 88,9 procenta nevedl proti ostatním nijak výrazně dobře, naopak.

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články