Mazda 3 dorazila do ČR, známe ceny všech verzí a pořád na to má

Mazda 3 - Česká republika
                   

Dva týdny nazpět měla Mazda 3 světovou premiéru v Los Angeles, a ta evropská na sebe však nenechala dlouho čekat. Při obou předváděcích akcích se Mazda nenechala strhnout nástupem elektromobilů do popředí. To znamená, že se díky tomuto fenoménu představení automobilů spalovacích a zážehových motorů začalo lidově řečeno „flákat“, jelikož jim mnoho automobilek už nepřikládá takovou váhu, a používají je spíš jako předkapelu před hlavním vystoupením.

Mazda 3 - premiéra - Praha

První reakce českého a vůbec evropského publika s sebou přinesla vesměs vlnu pozitiv s drobnými připomínkami. Navíc z hlediska designu působí automobil opravdu majestátně. Spokojenost českým zákazníkům přinesl i předpokládaný datum prodeje Mazdy 3, který připadá v České republice na únor 2019. Je to skoro za dveřmi, a my už teď víme, na kolik nás jednotlivé verze vyjdou.

Mohlo by vás zajímat: Mazda vrací Wankelův motor do hry. Ale v trochu jiné roli

Mazda 3 dorazí ve třech variantách

Mazda 3 bude k dostání ve třech provedeních, na své by si měl přijít jakkoliv náročný zákazník. Nejlevnější členka klubu vyjde zákazníka v základní výbavě na 520 900 Kč, ale ani v takovém provedení rozhodně nebude strádat. Šestnáctipalcová litá kola, LED přední světlomety, head-up displej, kolenní airbag, vyhřívaná a elektricky sklopná zpětná zrcátka, dálkový centrál, elektrická boční okna, dešťový senzor, automatické přepínání dálkových světel, adaptivní tempomat, zadní parkovací senzory, bluetooth handsfree nebo navigace; tohle všechno na vás čeká v základní výbavě.

Mazda 3 2019

Za příplatek 33 500 Kč si potom můžete dopřát tzv. verzi Plus, která vám zajistí automatickou klimatizaci, osmnáctipalcová litá kola, vyhřívaný volant a řidiče i spolujezdce, přední parkovací senzory, zadní kameru a samozatmívací zrcátka.

Mohlo by vás zajímat: Nejprodávanější auta roku 2018 v evropských zemích. Oktávka překvapuje

Dále máte možnost rozhodnout se mezi GT a GT Plus

Automobil nabízí majiteli oproti předchozímu modelu větší možnosti individuálních úprav díky 66 možným verzím (dříve 40). Další v pořadí je vznětová osmnáctistovka, která se objeví za cenu od 574 900 Kč. Pokud si budete přát vůz s revolučním motorem Skyactive-X (spalující benzín; v některých režimech zapalující směs kompresním teplem ve válci – vznětový princip), počítejte s částkou 603 400 Kč. V pořadí třetí Mazda 3 (kouzelné spojení) de čtyřkolka v hatchbacku s počáteční výbavou GT, manuálem, a za počáteční cenu 668 400 Kč. Ke všem variantám je možné zakoupit automatickou převodovku za příplatek 65 tisíc korun.

Mazda 3 - cena

Specifika Mazdy 3, čím vyniká, a kde ztrácí?

Hlavní doménu vozu tvoří mohutný sloupek C, který dodává automobilu punc svalnatosti. Na silnici ho rozhodně nepřehlédnete; naopak bude strhávat pozornost. Pokud se dá Mazdě 3 něco vytknout, tak určitě nedostatek místa na nohy a hlavu v zadní části, a ani výhled ze zadních sedaček není dostačující. Z hlediska motorizace nabídne Mazda 3 tři varianty – ta základní nabídne benzinový dvoulitr G122 s výkonem 90kW, ale zdaleka nejzajímavější bude revoluční Skyactive-X. Kromě nich se v ceníku objeví už jenom čtyřválcová osmnáctistovka (nafta D116) s výkonem 85 kW.

Nová Mazda 3 - zadní světla

V případě všech zmíněných variant si Mazda 3 jistě najde místo na trhu, a i přes několik negativ převládají pozitivní vlastnosti. O zákazníky v České republice ani v zahraničí tak jistě nebude mít nouzi. Nezapomeňte proto v únoru bedlivě sledovat novinky ze světa motorů!

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články