Mazda jde proti proudu. Vyvíjí nový diesel, který představí už příští rok

                   

Mnoho automobilek se rozhodlo dát stopku dieselovým motorům a další dokonce všem spalovacím. Ne však všechny. V tomto směru jde proti proudu Mazda, která v naftových motorech nevidí až tak velké problémy, jako různé instituce, nebo konkurenti. Nejenom, že s naftovými motory nekončí, ale dokonce vyvíjí jeden zcela nový.

Motor je v poslední fázi vývoje

Mazda oznámila, že na novém naftovém motoru nejenom pracuje, ale že ten už je dokonce v poslední fázi vývoje. A to znamená jedinou věc. Do vozů by se mohl dostat už v příštím roce. Tedy už v roce 2020. To by mohlo pro Mazdu znamenat poměrně zajímavé zvýšení konkurenceschopnosti. Jelikož aktuální nabídka dieselových motorů napříč automobilkami klesá, mají zákazníci stále méně možností po které sáhnout. V tomto případě by se mohli obrátit právě na Mazdu.

Podobně jako benzinový Skyactiv-X

Automobilka uvedla, že nový naftový motor, který vyvíjí sdílí některá řešení s populární benzínovou motorizací Skyactiv-X. I když konkrétní detaily ohledně výkonu ani parametrů zatím zveřejněny nebyly, dá se očekávat, že pokud se motor skutečně povede a najde místo v portfoliu vozů, dokáže zájemce oslovit. Kombinace výkonu a optimální spotřeby může být něco, co dnes autům chybí. Zvláště, když naftových motorů je stále méně.

Jde to i čistě

Mnoho lidí má obavy z toho, že nový dieselový motor nebude čistý a bude zbytečně zatěžovat životní prostředí. Opak je však pravdou, jelikož při správné technologii může být i nafta bezproblémovým palivem. Samozřejmě že není stoprocentně čistá a emise vznikají, ale ty nemusí být až tak o moc větší v porovnání s benzínem. I proto vidí mnoho automobilek a Mazdu nevyjímaje v naftě stále budoucnost. A ty stejné automobilky nechápou, proč se na naftové vozy pořádá stále takový hon, když u kvalitních motorů není s jejich čistotou i plnění přísných emisních norem absolutně žádný problém.

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nová turecká naváděná raketa pro dron zasáhne cíl nadzvukovou rychlostí do vzdálenosti až 150 km, zdolat může leckterou obranu
Události247.cz
Události247.cz
Lidé o víkendu vítali jaro, zima ale ještě neřekla poslední slovo
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Chytré hodinky a další zařízení mohou člověka zabít. Nový výzkum odhalil rizikovou skupinu těchto přístrojů
adbz.cz
adbz.cz
Kontejnerové domy: 10 výhod