Mechanik ukázal nový způsob vysátí paliva z nádrže bez pomoci úst, o kterém málokdo ví

Metoda nalévání benzínu z auta do kanystru nebo jiné nádoby pomocí úst je nejen nepříjemná, ale také nebezpečná.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Spolknutí benzínu nebo nafty může způsobit závažné zdravotní problémy, ale někdy je nutné, abyste palivo dostali z nádrže rychle a musíte provést několik pokusů o sání. Někteří lidé už ale přišli na způsob, který je bezpečný a účinný a taková metoda tankování z auta bez pumpy nebo úst je snadno pochopitelná. Technika je velmi jednoduchá a mnoho z vás napadne, proč jste se ji nenaučili již dříve.

Hadici naplníte odsáváním

Princip této techniky spočívá v tom, že hadici naplníte benzínem odsáváním. Fyzika takové operace je zřejmá. Hadice je agresivně tlačena do kapaliny, vytvoří se v ní komprese, která následně umožní, aby benzín běžel podélně a bez přestávky. Pokud ale chcete odsát benzín z nádrže pomocí hadičky, je nutné zakrýt volný konec prstem a současně dát hadici do paliva. Jakmile je hadička plná, musíte ji rychle nasměrovat do nádoby nebo kanystru.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tankování z nádrže bude probíhat stabilně, dokud se nezastaví. Postup je tak velmi jednouchý, pokud ho potřebujete vidět, můžete se podívat na přiložené video. Nejdůležitější je, že metoda umožňuje upuštění od nebezpečného odsávání pomocí úst, ale jeho účinnost není o nic horší. Vysátí benzínu nebo nafty se ale netýká jen lidí, kteří potřebují pomoct. Nafta nebo jiná paliva jsou velkým lákadlem také pro zloděje.

Proti zlodějům nafty se nedá mnohdy bránit

Zloději pohonných hmot mají své triky, jak se do nádrže dostat, i když ji máte chráněnou víčkem. Nejčastěji se zaměřují na nákladní vozidla, která mají obrovské nádrže. Navíc parkují na místech, kde není moc lidí a zloději tak mají otevřenou cestu k palivu. Stačí jim několikalitrové nádoby nebo sudy a mají usnadněnou práci.

iZdroj fotografie: Pixabay

Rad, jak si nenechat ukrást palivo, je mnoho. První z nich je neparkovat nikde, kde nejsou další auta nebo osoby. Pokud auto postavíte pod lampu nebo pod okna doma, zloděj bude mít menší šanci se do nádrže dostat. Zkuste také parkovat s poloviční nádrží, protože zloděj se hadičkou nedostane až na úplné dno – dalo by mu to spoustu práce. Šroubovací víčka jsou sice pohodlnější, ale neochráníte jimi obsah nádrže. Proto se vyplatí investovat do uzamykacího víčka. Navíc se zloději snadnější dostanou do starších modelů vozidel.

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články