Milovníky jízdy bez střechy čeká zklamání. Audi zařízne svůj A3 Cabriolet

                   

Jízda bez střechy má své kouzlo. Vlající vlasy, možnost kochat se okolím, stejně jako možnost vnímat obdivné pohledy lidí okolo silnice. Byla doba, kdy byly kabriolety velmi žádané vozy. Zájmy zákazníků se mění a na to musí reagovat i automobilky. Jednou z takových je i Audi.

Představení nové generace A3

Již před nějakým časem Audi avizovalo, že má v plánu představit novou generaci vozů A3. To je určitě dobrá zpráva, která však s sebou nese i jedno negativum. Když se podíváme blíže na plány automobilky, zjistíme, že se plánuje uvedení pouze dvou karosářských verzí. A to Audi A3 Sedan a  dále Audi A3 Sportback. Že vám zde něco chybí? Ano, má zde být ještě Audi A3 Cabriolet. Jedna ze stálic této modelové řady. Automobilka na něho však nezapomněla, ale ze svého budoucího portfolia ho jednoduše vyřadila. Proč?

Audi A3 Cabriolet končí

Automobilka se rozhodla s kabrioletem A3 dále nepokračovat. Hlavní důvody jsou celkem jasné. Jde o slabé prodeje a tak se příliš nevyplatí držet auto v portfoliu dále. Nutno říci, že Audi není jedinou automobilkou, která se s těmito dříve populárními vozy loučí. Podívat se můžeme i na řadu jiných, u kterých bylo možné pořídit verzi bez střechy, což už dnes není možné. Příkladem může být Volkswagen Golf, Ford Focus, Renault Megane, nebo Peugeot 308.

Jaké jsou alternativy?

Moc už jich nezbývá. Pokud chcete být jako zájemce o kabriolet věrný právě této německé automobilce, můžete sáhnout buď po modelu Audi A5 Cabriolet, nebo po modelu Audi TT Roadster. Tady však pozor na fakt, že i nad tímto modelem se pomalu ale jistě stahují mračna. Dá se očekávat, že i ten během několika let pomalu zmizí z nabídky. Když budete chtít naopak sáhnout po konkurenci, můžete zkusit zajímavý roadster Mazda MX-5, kterému však chybí tolik kladně hodnocená praktičnost, jako měla verze A3.

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná