Muž našel v opuštěné stodole 60 let starý a extrémně vzácný Mercedes Roadster v hodnotě 20 milionů korun

V nedávné době se ukázal nový případ toho, že se vyplatí prohledávat půdu a sklepy po vašich předcích, možná taky naleznete poklad.

i Zdroj fotografie: Peter Kumar / Gullwing Motor Cars
                   

Muž ve stodole našel 60 let starý Mercedes 300 SL Roadster, který se skrýval před světlem světa po dobu čtyřiceti let. Auto by mohlo mít nedozírnou hodnotu, díky tomu, že se jedná o extrémně vzácný kousek. V celých Spojených státech amerických je těchto vozů malé množství, o to větší radost měl objevitel, když ho v Indianě našel zaparkovaný v dobrém stavu.

Cesta z výrobní linky do stodoly

Tyto vozy byly vyráběny od roku 1960 a těšili se veliké oblibě u tehdejších řidičů. Konkrétně majitel tohoto kousku si tento vůz poprvé zkusil u svého bratra a rozhodl se, že si také jeden musí pořídit. Při svém hledání narazil na dotyčné vozidlo, které koupil od předchozího majitele v Chicagu v roce 1976, jak se uvádí v dokladech od tohoto auta.

iZdroj fotografie: unsplash.com
Mercedes Roadster byl vyráběn téměř celé 20. století. Typ 300 SL od 60. let

Jezdil s ním však jen 4 roky, během nichž s vozem urazil přibližně 22 tisíc kilometrů a v roce 1980 ho zaparkoval do stodoly v Indianě, kde auto schoval pod plachtu a ponechal ho svému osudu. O vůz sice pečoval, ale už s ním nikdy nevyrazil na silnici, a po jeho smrti a dědickém řízení bylo vozidlo znovu objeveno v takovém stavu, jak jej předchozí majitel zanechal.

Zdroj fotografií: Peter Kumar / Gullwing Motor Cars se souhlasem autora

Restaurace a cena

Jak už to tak u veteránů bývá, bylo potřeba obnovit zašlou krásu, a proto nový majitel nechal auto zrestaurovat do původního stavu u společnosti Gullwing Motor Cars v New Yorku. Z čísla podvozku a po následné lustraci ovšem odborníci zjistili, že Mercedes byl původně nalakován tmavě modrou barvou a měl i modrý interiér, což z něj činí ještě vzácnější kousek.

iZdroj fotografie: unsplash.com
Automobilka Mercedes Benz patří i dnes mezi nejoblíbenější.

Tento vůz měl stanovenou vysokou hodnotu už jen svým stářím, mimo to však také tím, že jich v tomtéž roce bylo vyrobeno méně než 250 kusů. Zároveň číslo na cenovce roste s tím, že se jedné o exemplář s velmi vzácnou barvou, a to i přes to, že byl během svého provozu přelakován na stříbrnou. V dražbě by mohl majitel od sběratelů dostat i více než 21 000 000 Kč.

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Spolupráce Ruska a Íránu je rozsáhlejší, než se může zdát: těží z ní obě země, islámská republika hlavně ucítila možnost značné modernizace
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení
adbz.cz
adbz.cz
Odolná střecha je komplexní práce. Na co nesmíte zapomenout?