Nadšenec si sám postavil auto na platformě Arielu Atom s výkonem 700 koní

                   

Quantum GP700 je vytuněný sporťák s laděným zvukem

Jednoho dne se Australan Jeff David rozhodl, pustit se ve své dílně do sestavení vlastního sporťáku, který by hravě zdolal závod s jedničkami mezi nejznámějšími značkami sportovních vozů.

Jak se mu to povedlo? To se dozvíte v reportáži, kterou s ním natočil kanál Barcroft Cars na Youtube, zaměřující se na podobné nadšence do aut z celého světa.

Quantum GP700 si Jeff David postavil na základě předchozích zkušeností z automobilového průmyslu. A protože měl dostatečný přísun finančních prostředků, prostor i hodně času, rozhodl se ve vlastní dílně postavit stroj s poměrem výkonu a hmotnosti 1:1.

Originál vozu Ariel Atom, na jehož platformě je Quantum GP700 postavený, je sám o sobě dost živým vozem, ale David mu chtěl dodat ještě dravější výkon. Rekonstrukci vzal z gruntu, kdy začal kompletním odstrojením rámu vozu a následně krok po kroku zkonstruoval zbrusu nové vozítko. Quantum GP700 dostal například novou karoserii z karbonu, doplněnou o originální přední spoiler, původem s Formule 3 a zadním křídlem vzadu. Dále následovalo nové zavěšení kol push-rod, na kterém konstruktér pracoval již několik let před spuštěním přestavby.

Motor z Hondy a výkonnější převodovka zajišťují extrémní výkon

Do Atomu byl původně implementován motor z Hondy o objemu 2,4 litru. David jej upravil pro výkon 2,7 litru. Vůz dovybavil celou řadou odolnějších dílů a přeplňováním motoru dvojící kompresorů, díky kterému získal vůz z původních 221 kW a 300 koňských sil, 515 kW a 700 koní! Se zadními koly komunikuje schopnější šestistupňová sekvenční převodovka. A zdolání hranice z nuly na sto? Za pouhé 2,6 vteřiny. Maximálka je 320 km/h. Konstruktér se nebrání sestavení i druhého vozu, cenu odhaduje na 14.9 milionu korun.

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rumunsko zoufale potřebuje modernizovat tankové vojsko: zájem by mohlo mít o starší Západní stroje, zvládly by i mnohatisícovou armádu
Události247.cz
Události247.cz
Teorie o tom, že Putin není Putin, nabírá na síle. Video o dvojnících se šíří Ruskem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Japonští inženýři vypustí do Tichého oceánu radioaktivní vodu. Z Fukušimy jí vyteče 1,3 milionu tun
adbz.cz
adbz.cz
Slavnostní křišťálové nádobí po babičce do myčky nesmí. Lesk mu navrátí obyčejný ocet a citronová šťáva