Nadupané kupé za méně než čtvrt milionu korun, vybrali jsme 3 nejzajímavější

                   

Automobily se často vyplatí kupovat z druhé ruky. Jen za první rok jejich provozu cena rapidně klesá, a to i v případě, že s autem téměř nejezdíte. Rozumným nákupem ojetého vozu v dobrém stavu proto můžete ušetřit stovky tisíc, budete-li kupovat běžný rodinný vůz. To si moc dobře uvědomují také redaktoři automobilového časopisu, kteří pro své čtenáře vybrali tři kvalitní kupé s cenou pod 75 tisíc dánských korun, tedy v přepočtu do čtvrt milionu korun českých.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Peugeot 406

Standardní sedan Peugeot 406 není zrovna designovou klasikou, ale ve verzi kupé už jde o úplně jiné auto, alespoň vizuálně. Design kupé má totiž na svědomí známá italská firma Pininfarina, která se proslavila zejména svou spoluprací s Ferrari. Peugeot 406 je k dispozici s několika variantami motoru, ta nejzajímavější je verze V6 z roku 2000. Ten má výkon 210 koní a nádherný klasický zvuk. Je ale také nejdražší. Máte-li hlouběji do kapsy, můžete sáhnout po standardním benzinovém dvoulitru s výkonem 136 koní. Cena za Peugeot 406 ve slušném stavu začíná zhruba na 200 tisících.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

BMW řady 3 E46

Pro opravdové fanoušky krásných a rychlých aut, kteří si vysoce cení jízdních vlastností, doporučují dánští novináři BMW řady 3 E46. Zásadní výhodou tohoto BMW je, že je to prostě držák, který vydrží všechno. Šestiválcové motory jsou prakticky bezporuchové, stejně jako elektronika či brzdy. S výkonem to v tomhle případě není až tak horké, podle typu motoru se pohybuje v rozmezí 170-193 koní, ale za málo peněz v tomto případě dostanete hodně muziky. Navíc je toto BMW velmi stylové auto. Pokud budete mít štěstí, BMW řady 3 E46 ve skvělém stavu dostanete za necelý čtvrtmilion, vyplatí se však vyrazit pro něj do Německa, kde bude o trošku lacinější.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Audi TT

Audi nedávno vypustilo do světa novou generaci tohoto kupé. V základní výbavě vás vyjde zhruba na milion korun, o generaci starší model však koupíte už za 200 tisíc. Pod kapotou můžete mít až 250 koní, Audi má navíc pohon na všechna čtyři kola. Za tuhle variantu si ale budete muset zhruba 50 až 70 tisíc připlatit. Oblé tvary tohoto kupé se nezamlouvají každému, ale počet jeho obdivovatelů postupně rostl. I proto se Audi rozhodla přijít s již zmíněnou novou generací, která se také dobře prodává.

Mezi další zajímavé ojeté vozy s cenou pod čtvrt milionu patří:

  • Hyundai i40
  • Mercedes Třída CLK
  • Volvo V60 D2
  • Volkswagen Passat
Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články