Nejbezpečnější SUV na světě překvapivě není Volvo a nepatří mezi nejdražší

                   

Výrobci automobilů soutěží nejen v kvalitě provedení, bohatství výbavy a dostupnosti automobilů pro širokou škálu lidí. Důležitým ukazatelem pro každý stroj je úroveň bezpečnosti, jakou nabízí Je těžké tomu uvěřit, ale i na širokém trhu existují modely, ve kterých zatím nikdo oficiálně nezemřel.

Tento hrdina je dnes považován za nejbezpečnější vůz mezi SUV Co je to za auto a za kolik vám ho výrobce přenechá?

i Zdroj fotografie: Mazda Press Centre

Japonská crossover Mazda CX-30 dnes nese název „nejbezpečnější vůz pro dospělé cestující“. Vůz byl letos oceněn tímto významným titulem na základě výsledků testů v roce 2019, které provedla asociace Euro NCAP. Japonské auto dokázalo nasbírat přesně pět hvězd, což ne každý dokáže. V tomto ohledu crossover ze země vycházejícího slunce předstihl i výtvory takových tržních gigantů, jako jsou Opel, Ford a Mercedes. Mazda dokázala dokonce sesadit také předchozího krále bezpečnosti v této oblasti – švédskou společnost Volvo, jejíž vozy po mnoho let sbíraly v testech všech 5 hvězdiček.

Crossover CX-30 zaznamenal podle výsledků testu 37,6 bodů z 38 možných. Procentně je to téměř 99 %. Pouze vozy Volvo XC60 a XC90 se mohly v předchozích letech pochlubit podobnými výsledky. To vše se přímo týká „bezpečnosti dospělého cestujícího“. V jiných oblastech bezpečnosti si však kompaktní SUV také vede dobře. Mazda zaznamenala působivých 86 % v testech bezpečnosti dětí a 77 % v testech bezpečnosti chodců, což je také solidní výsledek.

iZdroj fotografie: Mazda
Zdroj fotografie: Mazda Press Centre

Jaké je cena SUV Mazda CX-30? Superbezpečné SUV v „průměrné“ konfiguraci stojí okolo jednoho milionu korun, ojeté vozy staré přibližně jeden rok pořídíte lehce nad 550 tisíc. Je to hodně peněz, ale výdajů na bezpečnost by se nikdy nemělo litovat. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Létající“ tank T-80 existuje i v pomalejší verzi UD bez plynové turbíny: měl být budoucností SSSR, ale slyšet je o něm stále
Události247.cz
Události247.cz
Rovnou čtyři země dostaly od Putina stopku: Prý s nimi nikdy nebude jednat o míru
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nová umělá inteligence se sama vyvíjí stejně, jako tomu bylo při Darwinově evoluci
adbz.cz
adbz.cz
Pes štěká v noci do prázdna: Možné důvody a jak ho to odnaučit