Nejprodávanějším autem na světě je Corolla. Další Toyota je třetí

                   

Zajímali jste se někdy o to, o jaké vozy je největší zájem a jaké jdou nejvíce na odbyt? Nikoliv u nás, kde dominují primárně Škodovky, ani v Evropě, ale na celém světě? Pokud ne, možná vás výrazně překvapí náš žebříček, který byl sestaven na základě dat serveru focus2move, který se dlouhodobě zabývá mapováním automobilového trhu a tak poskytuje i čísla o tom, jakým automobilkám a jakým vozům se daří a jakým už méně.

My se podíváme na první skupinu, tedy na ty nejúspěšnější vozy, z pohledu prodejnosti. Data jsou globální, tedy celosvětová. Vozy, které uvedeme, jsou tedy nejprodávanějšími vozy na celém světě. A to za rok 2019. Kdo dominuje, to jsme vám prozradili už v nadpisu článku. I další místa jsou však celkem zajímavá.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Kdo se dostal do TOP3?

Začneme tím, jaké vozy se dostaly do TOP3, tedy mezi nejprodávanější vozy na světě za rok 2019. Na prvním místě je Toyota Corolla, které se v loňském roce prodalo doslova neuvěřitelných 1 236 380 kusů. A jde o zajímavý meziroční nárůst, jelikož zde si auto polepšilo o 4,1 procenta.

Na místě druhém je Ford F-Series. Pokud vám tento model až tak nic neříká, je to pochopitelné. Jde o typický americký pick-up, který má velkou popularitu hlavně ve Spojených státech. A tento trh vozu očividně stačí k tomu, aby auto dostal na druhé místo celosvětového pořadí. Za rok 2019 se prodalo 1 070 234 těchto modelů. Meziročně toto číslo mírně kleslo, o 1,1 procenta.

Jdeme na místo třetí, u kterého už jsme také prozradili, že ho znovu bere japonská automobilka, která je dlouhodobě známá pro svou kvalitu a také spolehlivost. Tím třetím nejprodávanějším modelem je Toyota RAV4, které se v loňském roce prodalo přesně 931 852 ks. Podobně jako u prvního místa, tak i tady se automobilka mohla radovat z meziročního nárůstu. A dokonce výraznějšího, jelikož ten činil 11,7 procenta.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Žebříček pokračuje japonskou spolehlivostí

V žebříčku budeme pokračovat čtvrtým a pátým místem, kde jasně dominují Japonci. Tentokrát už to není Toyota, ale je to Honda. Na místě čtvrtém se nachází Honda Civic, které se za loňský rok celosvětově prodalo 821 374 ks. Jde o téměř stejně jako v roce předchozím, protože vůz zaznamenal pokles jenom o 0,3 procenta.

Naopak doslova raketový nárůst zaznamenal druhý a také poslední zástupce v žebříčku nejprodávanějších deseti aut. A tím je model Honda CR-V, jehož meziroční celosvětové prodeje stouply o 12 procent. Za loňský rok své majitele našlo 818 981 kusů.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Konečně jeden Evropan

Až místo šesté patří automobilce z Evropy. Na této pozici najdeme Volkswagen Tiguan, který si však meziročně celkem pohoršil, o 7,6 procent. Za ním se nachází opět vůz populární primárně za velkou louží, a to Dodge RAM. V loňském roce se prodeje tohoto vozu zvedly o více než 17 procent. Další zajímavý nárůst, o více než 3 procenta, zaznamenala opět japonská Toyota, tentokrát se svým modelem Camry, kterému patří osmé místo. S devátým místem se přesouváme do Německa k modelu Volkswagen Golf, který si však meziročně výrazně pohoršil, a to o téměř 13 procent. A kdo uzavírá nejlepší desítku? Je to Chevrolet Silverado, se kterým se opět dostáváme primárně do Spojených států, jelikož jde o další z tolik populárních pick-upů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články