Takto by měla vypadat nová Škoda Scala ve vrcholné verzi

                   

Zatímco Volkswagen dodělal konečné úpravy golfu osmé generace, ani Škoda zbytečně neplýtvá časem. Česká značka za necelý měsíc představí zcela nový pětidveřový hatchback, který se bude jmenovat Scala. Jeho vzhled Škodovka nastínila slibným konceptem Vision RS a nový člen rodiny bude v Mladé Boleslavi představovat významný odklon od nevýrazných vozů Rapid a Rapid Spaceback.

V galerii se můžete podívat na pokus o zobrazení produkční verze, který pochází od grafického teamu magazínu Motor1. Na škále mezi modely různých vozů by se Scala měla posunout výše směrem ke střední třídě. Tím, že se tlačí do vyšší kategorie, to znamená, že Škoda bude chtít bojovat s velkými jmény v segmentu, jako jsou Megane a Ceed, nemluvě o modelech z koncernu jako Golf a Leon.

Mohlo by vás zajímat: Nová Škoda Rapid se nebude jmenovat Rapid, uhádnete proč?

Scala, jakou uvidíme na silnicích, samozřejmě nebude tak vzrušující jako koncept, ale držíme jí palce. Škoda bude diverzifikovat své RS portfolio s hot hatch verzí, která bude připomínat vůz, který jsme viděli vystavený minulý měsíc v Paříži. Dokonce i v případě, že se konceptu Vision RS nebude příliš podobat, určitě bude Scala čerstvým větrem v rostoucím sortimentu Škodovky. Ve vrcholném provedení by se mohla objevit s full-LED světlomety, panoramatickým střešním oknem a třpytivými 19palcovými koly Triglav, které jsou u české značky k dispozici v sortimentu modelů s nejvyšší výbavou. Alespoň tak si Škodu Scala představují v magazínu Motor1. Jediné, co chybí, je odznak SportLine.

Mohlo by vás zajímat: Kodiaq vRS bude dosud nejsilnější nafťák Škody, jaké budou novinky?

Škoda již zveřejnila významné množství detailů o modelu Scala, přičemž uvedla, že bude k dispozici s pěti variantami motoru TSI, TDI a CNG – které budou všechny přeplňovány turbodmychadlem. Výkon se bude pohybovat od 90 do 150 koňských sil přiváděných na kola pomocí manuálních i automatických převodovek.
6. prosince zjistíme, zda se představa blíží skutečnosti. Škoda představí své nové kompaktní auto v Tel Avivu v Izraeli. Scala by se v prodeji měla objevit v první polovině roku 2019.

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články